Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Palo pole Saarelt vabandust palunud

Urve Palo.
Urve Palo. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Indrek Saarel sotside esimehe asemel EKRE juhiks pürgida soovitanud Urve Palo pole oma sõnade pärast erakonna- ja valitsuskaaslaselt vabandust palunud.

"Aktuaalse kaamera" toimetaja Tiina Jaakson küsis neljapäeval valitsuse pressikonverentsil Indrek Saarelt, kas ta on kokku saanud Urve Paloga ja kas viimane on vabandanud oma jõulise sõnavõtu pärast.

"Ei, mul ei ole võimalik olnud Urvega kohtuda, sest Urve on minu teada puhkusel. Ja täiesti ametlikult," vastas Saar. Ajakirjaniku täpsustavale küsimusele, kas Palo on siiski mingil muul moel vabadust palunud, vastas Saar napilt: "Ei."

Eesti Ekspress kirjutas eelmisel nädalal sisevastuoludest Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas, kus kultuuriminister Indrek Saar on pannud küsimärgi alla Jevgeni Ossinovski juhtimisel valimistele vastu minemise. See ajas aga harja punaseks ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palol, kes on Ossinovski tuline toetaja erakonnas.

"Kui Indrekut üldse erakonna esimehena ette kujutan, siis sobiks ta pigem EKRE juhiks. Sotside valijad on keskmisest haritumad ja intelligentsemad, juht peab vastama nende ootustele," märkis Palo Eesti Ekspressile saadetud kirjalikus vastuses.

Samal päeval ütles Indrek Saar ERR-ile: "Jah... Seda oli minu jaoks tõepoolest natuke ootamatu lehest lugeda. No mul on tõesti raske uskuda, et Urve tegelikult ka niimoodi mõtleb. Aga ma ei ole teda viimase 24 tunni jooksul kohanud, nii et ega ma täpselt ei tea," rääkis Saar.

Küsimusele, kuidas Saar Paloga uuesti kohtudes temale silma vaatab, vastas ta nii: "Vaatan silma nagu oma kolleegile, kellega koos mul tuleb töötada."

Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetuse langemine 10 protsendi piirimaile ja mõnel kuul ka allapoole seda on pannud osasid sotsiaaldemokraate küsima, kas on mõistlik minna valimistele vastu kui erakonda juhib Jevgeni Ossinovski.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: