Indrek Saar tahab Jevgeni Ossinovskit maha võtta

Seni partei tagatoast väljapoole üksmeelt ja sisemist solidaarsust kiiranud sotsiaaldemokraadid seisavad tegelikult erinevates leerides: kultuuriminister Indrek Saar on nõuks võtnud, et partei esimees Jevgeni Ossinovski peab ametist lahkuma. Saare vastas ja Ossinovski selja taga seisab aga raskekahurvägi, nagu Urve Palo, Andres Anvelt ja Marju Lauristin.

Üle-eelmise nädala reedel toimunud sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse koosolekul võttis Indrek Saar sotside juhi teema uuesti jõuliselt ette, kirjutas Eesti Ekspress.

Seekord oli Saar oma jutu toetuseks ette valmistanud uhke esitluse koos mitmesuguste uuringutulemustega, mis pidi näitama, et Jevgeni Ossinovski on kehv juht ja sotsid vajavad uut.

Emotsionaalne dialoog tekkis samuti Palo ja Saare vahel. Palo rääkis, et kui ta küsis Saarelt, kas ta tahab ise esimeheks saada, siis Saar vastas, et tahab küll.

"Olen sotsiaaldemokraatliku maailmavaate suur fänn ja kui erakond toetab, olen valmis vastutuse võtma," ütleb Saar Eesti Ekspressile.

Palo: Saar sobiks pigem EKRE juhiks

"Indrekul on omad tugevused, aga sotsiaaldemokraatide juht ta ei ole," analüüsib Palo. "Kui ma Indrekut üldse erakonna esimehena ette kujutan, siis sobiks ta pigem EKRE juhiks. Sotside valijad on keskmisest haritumad ja intelligentsemad, juht peab vastama nende ootustele."

Jevgeni Ossinovski kommenteeris koosolekul toimunud arutelu järgmiselt. "Mõni nädal tagasi toimunud juhatuse ja fraktsiooni ühisarutelul käsitleti seda küsimust väga põhjalikult ning ehkki oli ka erimeelsusi, leiti ülekaalukalt, et peame töötama selle nimel, et suurendada sotside toetust inimeste seas, mitte kulutama energiat omavahelisele mõõduvõtmisele," rääkis Ossinovski.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: