Ossinovski on vastu töötukassa ja haigekassa nimemuutmisele

Jevgeni Ossinovski sotsiaaldemokraatide üldkogul.
Jevgeni Ossinovski sotsiaaldemokraatide üldkogul. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski teatas neljapäeval, et on vastu töötukassa ja haigekassa nimede muutmisele, mille hinnanguline maksumus oleks üle 800 000 euro.

"Töötu- ja haigekassa nimemuutus on miski, mida olen printsiibis mõistlikuks pidanud. Mõlema asutuse tegevuste ulatus on täna tõesti palju laiem, kui nende ajalooline nimi väljendab. Ent nüüd, mil selle kuluks on hinnatud pea miljon eurot, pean selgelt ütlema: ei lähe mitte," kirjutas Ossinovski sotsiaalmeedias.

"Olukorras, kus meil ei ole piisavalt raha, et tagada kõigile inimestele õigeaegne arstiabi, on siltide vahetamine majaseintel küll viimane asi, millega tegeleda," märkis SDE esimees.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et valitsus ei ole nimevahetuse küsimust arutanud, kuid tema hinnangul tundub selle hind olevat liiga kõrge.

Rahvusringhääling (ERR) teatas kolmapäeval, et haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks ning hinnanguliselt kulub nimede vahetamisele kuni 865 000 eurot.  

Idee on selle kulukuse tõttu leidnud avalikkuses laialdaselt negatiivset vastukaja.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: