Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Töötukassa juht: meie nime esimene pool peletab inimesi

{{1532024760000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles, et asutus peaks nime muutma töökassaks, kuna inimesed ei soovi end seostada töötusega.

Töötukassa nime muutmise hind on eeldatavasti 665 000 eurot. Paavel selgitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et suurem osa sellest rahast kulub asutuse kättesaadavust tagavate viitade, siltide ja ka infosüsteemide väljavahetamisele.

"Töötukassa on väga suur organisatsioon. Eelkõige see põhjustabki, et see number on väga suur, mis meil, juhul kui otsustatakse, nimevahetuseks läheb. Selle põhjus on väga lihtne: meil on üle Eesti 29 bürood ja järgmisest aastast 30, kui meil karjäärikeskus ka veel lisandub. Ja kui nimevahetus toimub, peame lihtsalt kõik oma viidad, sildid ja kõik selle, mis meie kättesaadavuse tagab, välja vahetama. See on kõige suurem kulu tegelikult," rääkis ta.

Paaveli sõnul on üks nimemuutmise soovi põhjus see, et inimesed ei taha end töötusega seostada.

"Midagi pole teha, inimestes on tõrge tekkimas, inimesed ei taha ennast siduda töötusega. Ja kui me innustame töötavaid inimesi õppima, enda oskusi arendama või kutsume neid karjäärinõustamisele, siis tajume selgelt, et tegelikult, midagi ei ole teha, see nime esimene pool, mis meil on, paraku peletab inimesi," ütles Paavel.

Tema sõnul on nimevahetusest vahelduva eduga räägitud alates 2014. aastast. Tänaseks on töötukassa tegevusvaldkonnad nii palju laienenud, et väga paljud teenused puudutavad töötavaid inimesi, mitte vaid töötuid. Ta lisas, et järgmisest aastast hakatakse pakkuma karjäärinõustamise teenust ja õpilastele.

"Kui nime vahetada, siis ma arvan, et see hetk oleks täna käes," ütles Paavel.

ETV saade "Ringvaade suvel" küsis Tallinna tänavatel inimestelt, mida nemad arvavad töötukassa ja haigekassa soovist nime vahetada:

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: