Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aune Past: haigekassa ja töötukassa nimevahetust alustati valest otsast

Haigekassa
Haigekassa Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Imagoloog Aune Pasti hinnangul on haigekassa ja töötukassa nimemuutused küll õige mõte, kuid kindlasti pole see Eestis kõige kiiremini lahendamist vajav probleem.

Aune Past ütles ERR-ile, et positiivse nime peale oleks võinud mõelda juba Eesti Haigekassa ja Töötukassa tegevuse alustamisel. See oleks Pasti sõnul loonud positiivsema kuvandi kohe.

Samas toonitas Past, et ta ei väida, et haigekassa ja töötukassa praegused nimed oleksid negatiivse kuvandiga.

"Meie mälu on ju nii pikk, et läheb ilmselt aega enne kui uue nimegaga seostub uus kuvand," arvas Past.

Past uskus, et nimevahetuse mõte on õige, aga kindlasti ei ole see Eestis kõige kiiremini lahendamist vajav probleem.

"Kui nimevahetus maksab nii palju raha, siis seda mainekujundust ei alustata õigest otsast," ütles Past ning lisas, et inimesed hakkavad küsima, milleks seda üldse vaja on. Past lisas, et talle tundub, et nimevahetus on tehtud ka kampaania korras.

Eesti Haigekassal on plaan muuta oma nimi Eesti Tervisekassaks, sest praegune tegevus on suunatud juba inimlikuma ja personaalsema lähenemise poole. Lisaks tahetakse panustada enam terviseedendusse, mitte ainult haiguste ravimisse.

Eesti Töötukassa uueks nimeks peaks saama Eesti Töökassa, sest sõna "töötu" hirmutab inimesi ning töötukassale lisatakse juurde karjäärikeskus. Nimevahetus oli plaanis juba 2014. aastal.

Nimevahetused lähevad hinnanguliselt kokku maksma kuni 865 000 eurot.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: