Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kassade nimemuutust toetav Sikkut soovitab rahanumbri üle vaadata

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tervise- ja tööministri Riina Sikkuti sõnul tuleb haigekassa ja töötukassa nimevahetus teha võimalikult väikeste kuludega. Olulisem on tähelepanu pöörata sisulisele tööle ja ta toetab asutuste juhte reformide elluviimisel.

Viinis Euroopa Liidu tööministrite kohtumisel viibiva Sikkuti sõnul on nimevahetus vaid üks aspekt mõlema asutuse ülesannete muutumises. Küll aga mõistab ta avalikkuses tekkinud pahameelt.

"Arutame nõukogudes, kuidas edasi minna. Nimevahetuse summad ei tohi muidugi ulmeliseks kujuneda," märkis Sikkut ning lisas, et tähtsam on arutada selle üle, milliste organisatsioonidena töötukassat ja haigekassat tulevikus näha soovitakse.

Tervise- ja tööminister toetab suunda, kuhu juhatused organisatsioone tüürivad. "Mõlemal organisatsioonil on tugevad juhatuse esimehed, kel plaan kogu inimese elukaare jooksul toetada inimest karjäärivalikute tegemisel ja tervise hoidmisel".

Minister palub asutuste juhtidel nime muutmisega seonduvate kulude üle vaatamist, seniste tegevuskulude raames katmist ning organisatsioonis toimuvate reformide selgitamist avalikkusele.

Haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks. Hinnanguliselt kulub nimede vahetamisele kuni 865 000 eurot: haigekassa saaks tervisekassaks 200 000 euroga ja töötukassa töökassaks 665 000 euroga. Töötukassa juht Meelis Paaveli sõnul kulub neil suurem osa rahast ehk 450 000 büroode väljanägemise muutmiseks.

Nimemuutuse kulukus on tekitanud avalikkuses teravat vastukaja.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: