Iisrael evakueeris Jordaaniasse sadu Süüria vabatahtlikke päästjaid

{{1532262840000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Iisrael evakueeris pühapäeval sadu valgekiivritena tuntud vabatahtlikke päästjaid ja nende pereliikmeid pealetungivate Süüria vägede eest Jordaaniasse, kust nad omakorda asustatakse ümber lääneriikidesse.

Jordaania välisministeerium teatas oma avalduses, et kuningriik võttis vastu 422 Süüria kodanikku, olles varem teatanud saabumisloast 800 valgekiivrile.

Välisministeeriumi pressiesindaja Mohammed al-Kayed ütles, et Suurbritannia, Saksamaa ja Kanada nõustusid algselt vastu võtma 827 päästjat ja nende sugulast, kuid jäid hiljem pidama arvul 422.

Pressiesindaja sõnul lubatakse päästjail jääda Jordaaniasse kuni kolmeks kuuks.

2013. aastal asutatud tsiviilkaitseorganisatsioon ehk Valged Kiivrid on võrgustik, mis päästab õhulöökide, pommitamiste ja plahvatuste järel ülestõusnute käes oleval territooriumil vigastatuid.

Iisraeli sõjavägi teatas, et on päästetöötajad ja nende pered naaberriiki toimetanud, nimetades operatsiooni erakordseks.

"Mõne päeva eest pöördusid president Trump ja Kanada peaminister Trudeau ja teised palvega tuua Süüriast ära sadu valgekiivreid," ütles oma avalduses peaminister Benjamin Netanyahu.

"Need on inimesed, kes päästavad elusid ja on nüüd ise surmaohus, seetõttu kiitsin ma heaks nende toimetamise läbi Iisraeli teise riiki kui tähtsa humanitaarsammu."

Valgekiivrite juht Raed Salehi sõnul saabusid evakueeritud Jordaaniasse, olles eelnevalt ohtlikus piirkonnas ümber piiratud.

Nad piirati sisse Daraa ja Quneitra provintsides, mis piirnevad vastavalt Jordaaniasse ja Iisraeli okupeeritud Golani kõrgendikega.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: