Yana Toom Keskerakonna esimeheks ei kandideeri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna kongress valib 13. oktoobril esimehe ja uue juhatuse. Hetkel on ainsa kandidaadina üles seatud praeguse esimehe, peaminister Jüri Ratase kandidatuur. Eelmine kord kandideeris esimehe kohale ka Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, kes nüüd ise juhiks ei pürgi ning toetab Ratase tagasivalimist.

Jüri Ratase kandidatuuri erakonna esimehe kohele esitas esimesena Keskerakonna Järvamaa piirkonna juhatus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Erakond on jõudsalt edasi läinud, on võtnud valitsusvastutuse ja on edukalt oma ideid ellu viinud. Ma tahaks loota, et rohkem kandidaate ei ole. Küll aga meil on demokraatia ja alati võivad inimesed leida, et on sobilikud selle ametipostile ja kandideerigu," rääkis Järvamaa piirkonna esimees Kersti Sarapuu.

Jüri Ratas sai Keskerakonna esimeheks 2016. aasta sügisel, kui kongressil hääletas tema poolt 654 delegaati. Tema vastaskondidaadiks oli toona Yana Toom, kes sai 348 häält. Yana Toom seekord ei kandideeri.

"Ei ole vajadust, meil on erakonna esimees täitsa olemas," ütles Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, kes on erakonna Narva piirkonna esimees.

Toom leiab, et Ratas peaks esimehena jätkama ning tema hinnangul oleks rumal vahetada pool aastat enne valimisi juht välja.

Narva piirkond ei kiirusta esimehe kandidaadi esitamisega, ütles Toom. Tema sõnul on pakilisemaid küsimusi. Toom ise soovib pääseda juhatusse.

Ka Tartumaa piirkonna esimees Peeter Ernits ütles, et kandidaadiga on aega. Eelmisel kongressil nõustus Ernits esimehe kohale kandideerima, kuid taandas oma kandidatuuri enne hääletust. Nüüd pole ta otsustanud, kas ja millisele kohale võiks kandideerida.

"Kindlasti mul on omad ambitsioonid ja oma nägemus, mismoodi peaks suurt erakonda juhtima. Aga ma ei ole selle peale mõelnud," ütles ta.

Erakonna kongress on 13. oktoobril Pärnus ning esimehe ja juhatuse kandidaate saab esitada 15. septembrini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: