"Samost ja Sildam": Ossinovski otsib praegu teist Riina Sikkutit

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski otsib sel nädalal ettevõtlusministri kohalt lahkunud Urve Palo asemele uut ministrit väljastpoolt erakonda, justnagu toodi valitsusse väljastpoolt erakonda Riina Sikkut, leidsid Vikerraadio saate "Samost ja Sildam" saatejuhid pühapäeval.

Toomas Sildam märkis saates, et tema hinnangul on Ossinovskil aega maksimaalselt nädal, et Palo asemele ministrikandidaat nimetada.

"Ta ei saa jätta seda vinduma. Esmaspäeval koguneb sotside juhatus, kus kõik vaatavad väga nõudlikult Ossinovski otsa ja küsivad, mis edasi saab. Ja ega Urve Palo lahkumine, kui sotside sisse vaadata, siis tegemist oli väga selgelt Ossinovskit väga tugevalt toetava persooniga, kes oli paljuski ju ka selle vahetuse taga, kui Sven Mikser kaotas sotside esimehe koha ja Jevgeni Ossinovski selle sai. Palo lahkumine kindlasti nõrgestab oluliselt Ossinovski positsiooni sotsides," arutles Sildam.

Anvar Samost ütles, et Ossinovski ülesanne on selle võrra keerulisem, et erakonnas on tänaseks selgelt välja joonistunud leerid. Tema ülesanne erakonna esimehena on erakonda koos pidada, see kõlab võib-olla liiga dramaatiliselt, aga vähemasti vältida olukorda, kus ta oma positsiooni erakonna esimehena teeb praegusest veel ebakindlamaks. Ehk talle oleks hea, kui ta leiaks ministripositsioonile mõne inimese, kes oleks selgelt tema toetaja või, veel parem, inimene, kes oleks mõlemate poolte poolt aktsepteeritud ja heaks kiidetud," rääkis Samost.

Nii Sildam kui ka Samost arvavad, et Ossinovski otsib uut ministrit väljastpoolt erakonda.

"Ma arvan, et tegelikult Ossinovski otsib praegu teist Riina Sikkutit," sõnas Sildam.

"Minu arvates Riina Sikkuti leidmine oli väga hea ja äärmiselt värskendav nii kogu valitsusele kui ka sotsidele," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: