Video: Duterte korraldas luksusautode massihävitamise

Luksusautode hävitamine Filipiinidel.
Luksusautode hävitamine Filipiinidel. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Filipiinide president Rodrigo Duterte korraldas eelmisel nädalal järjekordse demonstratiivse ürituse, mille käigus hävitati miljonite dollarite väärtuses kaupa, mille võimud olid salakaubavedajatelt konfiskeerinud.

Seekord juhtis Duterte Cagaya provintsis Irene sadamas "avalikku hävitamist", mis tähendas, et buldooseriga sõideti üle 68 luksusautost ja kaheksast mootorrattast. Autodeks olid näiteks Lamborghinid, Porsched, Mercedesed ning mootorrattad olid valmistatud Harley Davidsoni poolt. Luksusautod maksid umbes 6,8 miljonit USA dollarit, mootorrattad aga 500 000 dollarit, vahendasid BBC, Daily Telegraph ja Reuters.

President põhjendas sellist tegevust sooviga näidata, et Filipiinid võtavad salakaubandusega võitlemist tõsiselt.

"Sa pead näitama maailmale, et meil on sobilik koht investeeringuteks ja äritegevuseks," sõnas ta.

Samasuguseid luksuskauba hävitamisi korraldas Duterte ka veebruaris ja märtsis.

Filipiinide president on silmitsi ka rahvusvahelise kriitikaga, mis puudutab tema vägivaldset narkovastast kampaaniat, mille käigus on tapetud juba tuhandeid inimesi. Juhtumeid uurib juba Rahvusvaheline Kriminaalkohus (ICC), millest Duterte on aga omakorda protestiks lahti öelnud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: