Haigekassa ja töötukassa vahetavad nime kavandatust odavamalt

Haigekassa.
Haigekassa. Autor/allikas: ERR

Haigekassa juht Rain Laane ja töötukassa juht Meelis Paavel kinnitasid, et nimevahetusega seotud kulusid on võimalik oluliselt vähendada - kokku kuluks nimevahetusele varem kavandatud 865 000 asemel 350 000 eurot.

Sotsiaalkindlustusfondide juhtidega kohtunud peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut avaldasid plaanile toetust. Kulud kaetakse seejuures asutuste tegevuskuludest.

Ratase sõnul tuleb nimevahetusega tempokalt edasi liikuda, et viia haigekassa ja töötukassa nimetus nende muutunud eesmärkide ja tegevusega vastavusse.

"Nii haige- kui töötukassa ülesanded on ajas oluliselt laienenud ning asutuste nimed ei vasta enam nende olemusele. Kui algselt nimevahetuseks kavandatud summad olid selgelt liiga suured, siis täna kinnitasid nii haigekassa kui töötukassa juht, et muudatused on võimalik ära teha rohkem kui kaks korda odavamalt," ütles ta ning avaldas lootust, et tervise- ja töökassana saavad asutused alustada juba uuest aastast.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: