Indrek Saar: saaksin sotside juhtimisega vähemalt rahuldavalt hakkama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Indrek Saar
Indrek Saar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul saaks ta oma poliitilist kogemust arvestades ka Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhtimisega vähemalt rahuldaval tasemel hakkama.

"Ma pole kunagi väitnud, et olen sellest (erakonna esimehe kohast - toim) väga huvitatud. Aga kui on vajadus, siis tunnen kohustust seda teha. Arvestades minu poliitilist kogemust, saaksin ma sellega vähemalt rahuldavalt hakkama. Aga ei sotsiaaldemokraatide juhatus ega volikogu ole teinud ettepanekut sellist protseduuri läbi viia," ütles Saar neljapäeval ERR-i küsimusele vastates, kas erakondade värskete reitingunumbrite valguses on põhjust sotside esimehe väljavahetamist endiselt kaaluda.

Kultuuriminister Saar, kes on ühtlasi sotside aseesimees, lisas, et kõik erakonna juhtorganid peavad arvestama, et nende mandaat on ajaliselt piiratud.

"Alati on võimalik algatada üldkogu kokkukutsumine ja valida uued juhtorganid. Sotsiaaldemokraadid ei ole täna midagi sellist otsustanud. Küll oleme otsustanud, et detsembri keskel peaks toimuma sotsiaaldemokraatide valimiskogu, kus kinnitatakse riigikogu valimiste nimekirjad."

Juuli algul kirjutas Eesti Ekspress, et Indrek Saar tahab saada Jevgeni Ossinovski asemel Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimeheks. Üheks suuremaks etteheiteks Ossinovskile oli nii sotside, aga veelgi enam erakonna esimehe enda kehv reiting.

Sel kolmapäeval avaldas ERR värsked erakondade reitingunumbrid, kus sotsiaaldemokraatide toetus oli tõusnud 11 protsendile. Näiteks aprillis oli see veel kuus protsenti. Samas neljapäeval EPL-is avalikustatud võimalike peaministrikandidaatide toetusuuringus soovis Ossinovskit järgmise peaministrina näha vaid neli protsenti valijatest ehk endiselt oluliselt vähem kui on erakonna üldtoetus.

Erakonnasiseste pingete tõttu lahkus Ossinovskit toetanud Urve Palo nii ministrikohalt kui ka Sotsiaaldemokraatliku erakonna ridadest. Sotside ridadesse kuulus 30. augusti seisuga 5788 liiget, mida on 103 võrra vähem kui aasta alguses.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: