Jevgeni Ossinovski: sotsidel on olnud rasked ajad, aga saame sellest üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski sotsiaaldemokraatide üldkogul.
Jevgeni Ossinovski sotsiaaldemokraatide üldkogul. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski tunnistas, et erakonnas on rasked ajad, kuid lubas, et ühiste arutelude käigus saadakse sellest üle.

"Lõppenud poolaasta ei olnud sotsidele kindlasti kerge ning oleme erakonnas pidanud tõsiseid arutelusid, kuidas tekkinud mainelisest madalseisust üle saada," teatas Ossinovski vastuseks ERR-i päringule pingete kohta erakonnas. "Muidugi oleme selles kontekstis endalt küsinud, kas erakonna juhtimise juurde tuleks tuua uusi inimesi."

Mõni nädal tagasi toimunud juhatuse ja fraktsiooni ühisarutelul käsitleti Ossinovski sõnul seda küsimust väga põhjalikult. "Ehkki oli ka eriarvamusi, leiti ülekaalukalt, et peame töötama selle nimel, et suurendada sotside toetust inimeste seas, mitte kulutama energiat omavahelisele mõõduvõtmisele. Viimaste kuude otsused on olnud õiged, mille tulemusena on sotside toetus taas tõusuteel. Nüüd peame üheskoos keskenduma sellele, et see positiivne trend jätkuks." 

Ossinovski ütles, et erinevate arvamuste olemasolu ja aus arutelu on sotside tugevus. "Me oleme avatud ja demokraatlik erakond. Esimehena olen alati tänulik ka konstruktiivse kriitika eest, sest see võimaldab teha tarku otsuseid, et lõpuks ühtse meeskonnana parim tulemus teha."

Üle-eelmise nädala reedel toimunud sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse koosolekul võttis Indrek Saar sotside juhi teema uuesti jõuliselt ette, kirjutas Eesti Ekspress.

Seekord oli Saar oma jutu toetuseks ette valmistanud uhke esitluse koos mitmesuguste uuringutulemustega, mis pidi näitama, et Jevgeni Ossinovski on kehv juht ja sotsid vajavad uut.

Emotsionaalne dialoog tekkis samuti Palo ja Saare vahel. Palo rääkis, et kui ta küsis Saarelt, kas ta tahab ise esimeheks saada, siis Saar vastas, et tahab küll.

"Olen sotsiaaldemokraatliku maailmavaate suur fänn ja kui erakond toetab, olen valmis vastutuse võtma," ütleb Saar Eesti Ekspressile.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: