ERR Moskvas: duumasaadik kritiseeris pensioniea tõstmisega seoses Eestit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pensioniea tõstmist Venemaal rakendatakse arvestades president Vladimir Putini soovitusi, mille ta avaldas oma kolmapäevases telepöördumises. Valitsuse ja riigiduuma esindajad selgitasid reedel ajakirjanikele, mida president silmas pidas.

Asepeaminister Tatjana Golikova ja riigiduuma eelarvekomitee esimees Andrei Makarov selgitasid neid aspekte presidendi kõnest, mis kõige rohkem küsimusi tekitasid. Peamiselt Putini ideed karistada kriminaalkorras neid tööandjaid, kes vallandavad või koondavad pensionieelikuid ehk neid inimesi, kellel pensionini jääb viis või vähem aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seda võiks võrdsustada kriminaalteoga nagu kriminaalkoodeksi paragrahv 145 ehk naise diskrimineerimisega, kes on rase või kellel on alla kolmeaastased lapsed. Ma tuletan meelde, et see paragrahv näeb ette karistusena trahvi alates 200 000 rubla või üldkasulikku tööd kuni 360 tundi," selgitas Golikova.

Putin rääkis oma pöördumises ka õiglusest. Reform aga ei puuduta sõjaväelasi, politseinikke, kohtunikke, prokuröre, uurijaid ja FSB töötajaid. Nemad lähevad pensionile nagu varem, tavainimestel tuleb aga oodata.

Duumasaadik Makarov ei vastanud küsimusele, kas see on õiglane. Selle asemel kritiseeris ta Eestit ja kiitis Venemaad.

"Kui tõsteti pensioniiga Eestis, te rääkisite - see oli ametlik avaldus -, et pensioniea tõstmine on hind, mida tuleb maksta iseseisvuse eest. Me aga peame inimsööjalikuks poliitikat, mille järgi ohverdatakse vanem põlvkond riigi rahandusprobleemide tõttu. See ongi vist erinevus meie ja Eesti vahel," ütles ta.

Pensionireformi seaduseelnõu teine lugemine toimub septembri lõpus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: