Venemaal protestiti taas pensionireformi vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1535898900000 | amCalendar}}
Foto: Dmitri Lovetsky/AP Photo/Scanpix

Venemaal toimusid taas protestid pensionireformi vastu.

Sõltumatute vaatlejate hinnangul osales Moskvas protestidel üle 10 000 inimese. Protestid toimusid ka teistes linnades, vahendas BBC.

Viimastel nädalatel on Venemaal korduvalt pensionireformi vastu protestitud.

Pühapäeval Moskvas toimunud protestil kandsid paljud inimesed Kommunistliku Partei punaseid lippe ja loosungeid. Protestide peamine korraldaja ongi Kommunistlik Partei.

Väiksema protesti korraldas vasaktsentristlik Õiglane Venemaa, kes meelitas politsei andmeil kokku umbes 1500 inimest.

Kommunistid tahaksid, et "jah" pensionireformile ütleksid mitte ainult duumasaadikud, vaid kogu rahvas referendumil, vahendas "Aktuaalne kaamera". See ei paista aga reaalne, sest Vladimir Putin toetas möödunud kolmapäeval pensionireformi ning see pani punkti igasugusele debatile.

"Kuni võimul on Putin ja tema hunta, ei otsusta referendumid. Kõike otsustab Putin ja tema grupp," ütles Anatoli.

Kommunistid aga kogusid miitingul allkirju referendumi toetuseks.

"Teate, ma arvan, et meil ei ole šanssi referendumi läbiviimiseks. Aga me kogume allkirju. Täna ei ole, aga kui me palju allkirju kogume, siis võim nõustub ja teeb referendumi," kommenteeris Juri.

Kuigi Putin lubas pensionireformi leevendada, olid miitingul osalenud veendunud, et võimudele tuleb ka edaspidi survet avaldada.

"Midagi võib ikka saavutada. Ma ei usu, et see jäetakse täielikult, täismahus ära. Lootus aga on, ja see on tõsine, et tuleb veel üks taasläbivaatamine, ja võib-olla mitte üks," arvas Anna.

Pensionireformi seaduse teine lugemine peab riigiduumas toimuma septembri lõpus.

Esialgse kava kohaselt pidi naiste pensioniiga tõusma 55 eluaastalt 63-ni ja meestel 60 eluaastalt 65-ni. Kolmapäeval tehtud telepöördumises pakkus president Vladimir Putin lepituseks, et naiste pensioniiga tuleks tõsta 63 asemel 60 eluaastani. 

Putini sõnul on pensionireform riigi rahanduse jaoks hädavajalik, kuid see on võetud vaenulikult vastu.

Ametiühingud on hoiatanud, et paljud inimesed ei elagi nii vanaks, et pensioniikka jõuda. Maailma terviseorganisatsiooni andmetel on Vene meeste oodatav eluiga on 66, naistel 77.

Toimetaja: Merili Nael, Anton Aleksejev

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: