Briti välisminister ärgitab EL-i Brexiti-kõnelustel kompromissile

Jeremy Hunt.
Jeremy Hunt. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Briti välisminister ärgitas Euroopa Liidu liidreid laupäeval otsima takerdunud Brexiti-kõnelustel kompromissi.

Jeremy Hunt ütles Briti ringhäälingule BBC, et EL peaks tegema Ühendkuningriigiga koostööd, eesmärgiga leida viis, kuidas saada Briti peaministri Theresa May "mõistlikud ja konkreetsed ettepanekud tegelikkuses tööle".

Hunt võttis sõna päev pärast seda, kui May kasutas haruldast telepöördumist, et süüdistada EL-i halvas usus käitumises, kui lükkas tagasi tema Brexiti-plaani sellele alternatiivi pakkumata. May sõnul on EL-ÜK kaubandussuhte ja Iiri-Põhja-Iiri piiri olukorra lahendamise kõnelused "patiseisus".

Neljapäeval Austrias Salzburgis toimunud EL-i tippkohtumisel ei suudetud ühegi lahenduseni jõuda ning istung lõppes halvas tujus. Kohtumise järel on reeglina vaoshoitud May tavatult otsekoheselt nurisenud, et EL-i liidrid ei võta tema ettepanekuid tõsiselt.

Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk postitas Instagrami pildi, kus ta pakub Mayle maiustusi. Pildi all on kiri: "Andesta, kirsse pole." See on viide sellele, et EL ei luba ÜK-l kindlustada endale Brexiti järel EL-i liikmesuse eeliseid ilma nendega kaasaskäivate kohustusteta.

Kohtumise järel süüdistas Prantsuse president Emmanuel Macroni Briti Brexiti-kampaania juhte "valetamises", sest nad ütlesid, et Brexit saab olema lihtne.

Hunti sõnul pole selline lähenemine produktiivne.

"Tema (May) solvamine sotsiaalmeedias, sellistesse vastasseisudesse asumine, milles nimetad inimesi valetajaks ja muuks taoliseks, pole see tee, mis viib meid selles raskes olukorras lahenduseni," lausus Hunt.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: