Vabaerakond läheb üldkogule vastu debatte pidades

Pühapäeval uut juhti valivas Vabaerakonnas peetakse kandidaatide vahelisi debatte. Riigikogu valimiste põhiteemat näevad esimehe kandidaadid erinevalt, ühinemist mõne teise erakonnaga peetakse aga üksmeelselt ebareaalseks.

Juhi valimise eel on Vabaerakond seisus, kus erakonna tegemised jõuavad uudistesse vaid siseheitluste tõttu ja parteid ähvardab valimistel vaid kahe protsendilise toetuse tõttu võimalus jääda riigikogu ukse taha. Uueks esimeheks kandideeriv Tarmo Kask heidab Andres Herkelile ette nõrka meeskonnatööd, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vabaerakonnas on väga palju karismaatilisi, säravaid persoone, kes sooviksid erakonna tööle kaasa aidata, aga ta ei ole suutnud neid kuidagi välja tuua ja selletõttu on Vabaerakond muutunud nagu ühe-kahe inimese era riigikogu projektiks," ütles Kask.

Samuti Vabaerakonna etteotsa kandideeriv Kaul Nurm ütles, et Herkel teeb liiga palju üksi või väga kitsa ringiga.

"Selleks, et erakond saaks olla edukas, peab tegelema tööjaotusega, vastutuse jaotusega ja väga paljude muude asjadega. Ka teemaderingi laiendamisega," rääkis Nurm.

Taas juhi kohale kandideeriva Herkeli hinnangul eristab Vabaerakonda teistest demokraatia küsimustega tegelemine. Rahulolematud on aga Herkelile ette heitnud demokraatia kallal nokitsemist.

"No see ei ole ju nokitsemine. Selles mõttes ma olen korduvalt öelnud - me oleme kõikide teemade erakond juba praegu. Aga me peame tegema mingisugused valikud," vastas sellele Herkel.

Kaul Nurm ütles, et Vabaerakond võiks valimistele tulla ühtlaselt areneva Eesti kontseptsiooniga, sest Eesti suurimaid probleeme on käärid Tallinna ja muu Eesti vahel.

Kaul Nurm rõhutas maainimeste elutingimuste parandamise vajadust. "Meil on üle 800 000 inimese maapiirkondades ja nende elutingimused on võrreldes pealinnaga sootuks teised," lausus ta.

Tarmo Kase sõnul võiks põhiteema olla see, kuidas maapiirkonda uuesti noori peresid viia ja kuidas peatada väljaränne.

Teiste erakondadega liitumise kohta ütles Herkel, et aega on selleks vähe. Valimistele pääsevad erakonnad, kes on detsembri alguses erakondade registris.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: