Kaja Kallas: tahame kehtestada lihtsa ja õiglase maksusüsteemi

{{1538221620000 | amCalendar}}

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles Reformierakonna volikogul, et Reformierakonna eesmärk riigikogu valimistel on kehtestada lihtne ja õiglane maksusüsteem ning lõpetada praegu valitsuse põhjustatud maksukaos.

"Viimasel paaril aastal maksudega toimuv on pannud Eesti inimesed protestima. Eesti inimene protestib vaikselt, surub rusika taskusse ning ei taha teha selle valitsusega koostööd. Protestival inimesel aga langeb kaitsetahe ja maksudistsipliin. Meie tahame pöörata tagasi tänase valitsuse maksukaose ja pakkuda paremat maksupoliitikat. Me peame tooma terve mõistuse riigijuhtimisse tagasi," märkis Kallas.

Kallas rõhutas, et Reformierakond tahab kehtestada lihtsa ja õiglase maksusüsteemi, kus kõigile kehtib 500-eurone tulumaksuvaba miinimum ja sealt edasi astmeteta tulumaks.

"Ma meenutan paavsti sõnu, et ühiskonnal, kes ei hooli oma lastest ja eakatest, pole tulevikku. Seetõttu oleme kokku pannud põhjaliku plaani eakatele, et keskmine pension tõuseks nelja aastaga 200 eurot ja töötavaid pensionäre ei maksustataks nii, et nad ei taha enam tööl käia," ütles Kallas.

Samuti lubas Kaja Kallas suunata tähelepanu haridusele, alustades üleminekut ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile ja tõstes õpetajate palka nelja aastaga 2000 euroni.

"Eestil seisab neil valimistel ees väga selge valik: kas liikuda edasi või tagasi, kas jääda läände või vajuda tagasi itta. Kui vaadata Eestis erakondi, kellel on suur toetus, siis me oleme nende hulgas ainus, kes esindab edasi ja lääne suunda ja tahab, et me oleks endiselt väike, äge riik," ütles Kallas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: