Armeenia parlamendis esitati peaministrikandidaadiks taas Pašinjan

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nikol Pašinjan Armeenia parlamendi ees. Autor/allikas: Asatur Yesayants/Sputnik/Scanpix

Armeenia erakondade bloki Yelk ja Tsarukjan fraktsioon ning mitu Vabariiklikust Erakonnast lahkunud saadikut esitasid teisipäeval peaministrikandidaadiks senise peaministri Nikol Pašinjani.

"Yelki fraktsioon esitas parlamendi sekretariaadile Pašinjani kandidatuuri peaministri kohale," ütles parlamendi pressiteenistus.

Parlamendis toimub peaministrivalimise teine voor 1. novembril. 

Pašinjan teatas tagasiastumisest 16. oktoobril, sooviga kutsuda esile ennetähtaegsed parlamendivalimised. President Armen Sargsjan kinnitas valitsuse tagasiastumise.

Põhiseadus näeb ette, et pärast peaministri ja valitsuse tagasiastumist on parlamendi fraktsioonidel aega seitse päeva esitada oma peaministrikandidaadid.

Kui esimeses voorus võitjat ei selgu, siis toimub järgneva seitsme päeva jooksul teine voor. Kui ka siis ei õnnestu peaministrit valida, tuleb parlament laiali saata ning laialisaatmise järel korraldada vähemalt 30 ja kuni 45 päeva jooksul uued valimised.

Esimene voor 24. oktoobril kukkus läbi ning tõenäoliselt juhtub sama ka eelseisval teisel voorul.

President kuulutab valimispäeva välja pärast parlamendi laialisaatmist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: