X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valitsus hakkab Põlva haiglale tuleva aasta riigieelarvest lisaraha otsima

Põlva haigla sünnitusosakond.
Põlva haigla sünnitusosakond. Autor/allikas: Arvo Meeks/Eesti Meedia/Scanpix

Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut teatasid, et toetavad Põlva haiglale lisaraha eraldamist, kuid allikas selleks tuleb leida järgmise aasta riigieelarvet kokku pannes. Valga ja Lõuna-Eesti haigla taotlust ei pea ministrid võimalikuks rahuldada.

Peaminister Jüri Ratas ütles mai alguses, et Põlva ja Valga haigla sünnitusosakondadele saaks raha eraldada valitsuse reservfondist. Mai teises pooles esitasid Valga ja Põlva haigla valitsusele taotluse katta sünnitusteenuse osutamisest tekkivat kahjumit - Valga puhul 100 000 ja Põlvas 200 000 euroga. Ka Lõuna-Eesti haigla taotles kahjumi katmist 200 000 euro ulatuses ning sama palju lisaraha taotles ka Kuressaare haigla.

Äsja Põlva, Valga ja Lõuna-Eesti haigla nõukogule saadetud kirjast selgub, et reservfondist raha ilmselt eraldada ei saa.

Nimelt teatasid Ratas ja Sikkut, et toetavad Põlva haiglale 200 000 euro eraldamist tänavuse aasta puudujäägi katteks, et tagada Põlva haiglas sünnitusabi kõrge kvaliteet üleminekuperioodi jooksul kuni sünnitusosakonna sulgemiseni. "Raha eraldamise arutelu AS Põlva Haiglale toimub 2019. aasta riigieelarve menetlemise käigus käesoleva aasta sügisel," seisis kirjas.

Seega toetavad peaminister ning tervise- ja tööminister küll Põlva haigla toetamist, kuid otsus, kust selleks raha võetakse, tuleb teha alles riigieelarvet koostades ning toetussumma ei jõua Põlva haiglani enne järgmist aastat.

Samas ei pea Ratas ja Sikkut võimalikuks võrreldavatel alustel rahuldada Valga ja Lõuna-Eesti haigla taotlusi, sest Valga haigla nõukogu on otsustanud sulgeda sünnitusosakonna alates selle aasta 1. juulist ning Lõuna-Eesti haigla sünnitusosakonna sulgemine pole päevakorras.

"Oleme avatud edasiseks koostööks ja aruteluks, kuidas pakkuda kõigis kolmes haiglas inimestele vajalikke meditsiinilisi teenuseid vähemalt sama kõrgel tasemel ka tulevikus," kinnitasid ministrid.

Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooniosakonnast öeldi ERR-ile, et Kuressaare haigla taotlusele ei ole veel vastust saadetud.

Märtsi keskel teatas haigekassa, et tänavu oktoobrist suletakse Põlva ja nõukogu heakskiidu korral ka Valga haigla sünnitusosakond. Otsus tõi mõlemas linnas kaasa protestilaine. Aprillis otsustas Valga haigla sulgeda haigla sünnitusosakonna juba alates 1. juulist. Põlva haigla jätkab tuleva aasta lõpuni.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: