Kohtla-Järvel viidi vingugaasi tõttu haiglasse laps ja naine

Vingugaasiandurid.
Vingugaasiandurid. Autor/allikas: ERR

Pühapäeval kutsuti Kohtla-Järvel päästjad välja vingugaasireostuse tõttu, tervisekontrolliks toimetati haiglasse naine ja väikelaps.

11. novembril kell 20.54 teatati, et Kohtla-Järvel Järve linnaosas Pärna tänaval hakkas kolmeaastasel lapsel vannitoa kasutamisel halb. Mõõtmistulemused näitasid kõrgenenud vingugaasi taset. Kiirabi toimetas lapse tervisekontrolliks haiglasse. Kontrolliti ka teisi kortereid ja ühest neist toimetati haiglasse kontrolli 42-aastane naine. Trepikoda ja korterid tuulutati.

Päästetööjuhi sõnul ei olnud kontrollitud korterites vingugaasiandureid.

Ühtlasi paluvad päästjad inimestelt mõistvat suuhtumist vingugaasiga seotud sündmustele reageerimisel. "Võib juhtuda nii, et kui ühes korteris on tuvastatud gaasileke, tekib vajadus kontrollida terve trepikoja kortereid, isegi öösel," seisab Ida päästekeskuse teates.

1. jaanuarist 2018 on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: