Prantsusmaa ja Saksamaa esitlesid eurotsooni eelarve plaani

Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa ja Saksamaa esitlesid eurotsooni rahandusministrite kohtumisel eurotsooni eelarve loomise plaani, mis moodustaks aastaks 2021 osa Euroopa Liidu eelarvest.

Selline eelarve jääks mahult ja rollilt oluliselt tagasihoidlikumaks kui oli Prantsusmaa president Emmanuel Macroni algne plaan. Eelarve eesmärk oleks eelkõige struktuurireformide toetamine euroala riikides, vahendasid "Aktuaalne kaamera" ja Politico.

Prantsusmaa on varem rääkinud ka raskustesse sattunud riikide majanduse turgutamisest. Eelarve juures on endiselt väga palju lahtisi küsimusi ja mitte kõik riigid ei ole selle loomisega päri, kartes luua juurde uue kulutamisvõimaluse.

"Eurotsooni eelarve esmane ülesanne oleks toetada suuremat lähenemist, rahastades innovatsiooni, teadustööd ja inimkapitali, aga sellel peaks olema ka stabiliseeriv funktsioon," kommenteeris Prantsusmaa rahandus- ja majandusminister Bruno Le Maire.

"Iseenesest need eesmärgid on üllad, et me loodame, et euroala on stabiilsem ja me investeerime inimkapitali ja nii edasi. Aga täpselt kuhu, mis ja milline on see raamistik, see vajab ikkagi enne selgust, kui oma lõplik seisukoht öelda," märkis Eesti rahandusminister Toomas Tõniste.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: