Draghi tervitas eurotsooni reformiplaani

Euroopa Keskpank Frankfurdis.
Euroopa Keskpank Frankfurdis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi ütles kolmapäeval, et Pariisi ja Berliini visandatud plaan eurotsooni reformimiseks on samm õiges suunas.

"Prantsusmaa ja Saksamaa koostatud hiljutist dokumenti tuleb tervitada, see on julgustav samm selles suunas ja tähtis samm," ütles Draghi Portugalis keskpankade konverentsil ja lisas, et "nüüd on meil viimaks midagi valitsustelt, millega saab edasi töötada.

Prantsusmaa ja Saksamaa leppisid teisipäeval kokku eurotsooni ühiseelarve loomises, Pariis ja Berliin loodavad euroala ühist eelarvet 2021. aastaks.

Eelarve suurust ja rahastamist hakatakse arutama teiste bloki liikmesriikidega.

Saksa liidukantsler AngelaMerkel ütles, et valisid eelarve loomise eeskujuks Euroopa stabiilsusmehhanismi ehk ESM-i. See loodi 2012. aastal, et anda eurotsooni 19 liikmesriigile kriisi korral ligipääs finantsabile.

Kantsleri sõnul saaks Euroopa reageerida kiiremini ja paremini, et viivitamatult "vastata asümmeetrilistele šokkidele" enne, kui riik on juba finantskriisis.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: