Uues digiregistratuuris saab eriarsti juurde aegu ühest kohast valida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Üleriigilise digiregistratuuriga liitumine muutub tervishoiuteenuse osutajate jaoks järgmisest aastast kohustuslikuks ning patsientide jaoks tähendab see seda, et kõiki olemasolevaid eriarsti aegu saab broneerida, tühistada või muuta ühes digikeskkonnas. Minister Riina Sikkuti hinnangul vähendab ühtne digiregistratuur järjekordi pigem vähesel määral.

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH), kes uut digiregistratuuri juba mõnda aega testinud on, kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et lahendus on lihtne ja seda kartma ei pea.

"Täna esimene digiregistratuur, mis tuleb, on esimene etapp. Sellel digiregistratuuril on planeeritud mitmeid etappe. Esimene etapp suurt lisaväärtust ei loo, loob ainult selle, et sa saad ühest kohast broneerida aegu. Kuid tulevikus, kui lisanduvad lisateenused, kus sa saad broneerida aegu teistele, oma pere liikmetele või sa saad tellida endale teavitusi, siis kindlasti see väärtus suureneb," selgitas PERH-i e-haigla juht Imbi Kivi-Sild.

Digiregistratuur peaks piltlikult öeldes toimima nagu majutusasutuste infot koondav booking.com ehk siis tekib haigekassa lepingupartneritel kohustus saata oma eriarstiajad tervishoiu infosüsteeme haldavasse TEHIK-usse, kus need ühtsesse digiregistratuuri üles pannakse.

"Üks saatekiri võrdub üks broneering ja sellest tegelikult kogu selle teenuse efekt tulebki tulevikus. Inimene täna teeb niimoodi, et ta helistab ühte registratuuri ja paneb aja, proovib teise, saab varasema aja ja helistab veel kolmandasse. Tal on väga ebamugav helistada kõigile tagasi ja tühistada. Aga nüüd muutuvad need talle kõik ühest kohast kättesaadavaks," rääkis Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse peadirektor Katrin Reinhold.

"Aktuaalne kaamera" küsis tervise- ja tööminister Riina Sikkutilt, kas ühtne digiregistratuur aitab ka järjekordi vähendada.

"Vähesel määral. Võib-olla topeltbroneeringuid välja jättes. Aga ta on eelkõige mugavuse ja läbipaistvuse tööriist," ütles Sikkut.

Haiglatel on aega digiregistratuuriga liitumiseks pool aastat ehk 1. jaanuarist ühtsest registratuurist veel kõiki vabasid arstiaegu ei näe.

"Tegelikult väga paljud tervishoiuteenuse osutajad alles alustavad oma arendustega, aga PERH-i puhul me nägime, et tegelikult oli see paari inimkuu tööaeg, et see enda poolt valmis arendada," ütles Reinhold.

Kellele aga digilahendused liiga keerulised tunduvad, saab endiselt arstiaega broneerida telefoni teel või ka ise kohale minnes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: