Saudi Araabia: OPEC tahab naftatootmist "piisavalt kärpida"

{{1544097360000 | amCalendar}}
Saudi Araabia energiaminister Khalid al-Falih.
Saudi Araabia energiaminister Khalid al-Falih. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Naftakartell OPEC tahab järgmisel aastal naftatootmist "piisavalt" kärpida, et taas langevaid barrelihindasid tõsta, ütles Saudi Araabia naftaminister neljapäeval.

"Me tahame turu tasakaalustamiseks piisavat kärbet, mis on riikide vahel võrdselt jaotatud," ütles minister Khalid al-Falih ajakirjanikele OPEC-i ja selle partnerriikide ministrite seirekomitee kohtumise eel Viinis.

Tema sõnul on läbirääkimislaual kõik valikuvõimalused ja Saudi Araabia kuulab ära kõigi riikide seisukohad. 

Falih andis mõista, et Saudi Araabia kaldub kärpe suunas, öeldes, et tema isikliku nägemuse järgi peaks piisama miljoni barreli suurusest kärpest nii, et see jaotuks naftatootjate vahel protsentuaalselt võrdselt. 

Ministri sõnavõtu järel langes Londoni Põhjamere Brenti toornaftahind 2,94 dollari võrra 58,62 dollarile barreli kohta.

Analüütikud ennustavad kohtumiselt kokkulepet naftatootmise vähendamises miljoni barreli võrra päevas. USA on teinud lobitööd tootmiskvoodi säilitamiseks praegusel tasemel.

Saudi naftaminister ütles Ühendriikide seisukohta kommenteerides, et USA ei tohiks püüda OPEC-ile oma tahtmist dikteerida. "Me ei vaja tootmiskärpeks kellegi luba. USA ei ole positsioonis, et öelda meile, mida me tegema peame," sõnas ta.

Saudi Araabia ei ole naftakärpeleppe saavutamises kindel

Saudi Araabia ütles neljapäeval, et naftaühenduse OPEC liikmed ja teised naftat tootvad riigid ei pruugi jõuda kokkuleppele toodangu vähendamises, et langevaid naftahindu taas tõsta.

"Ei, ma ei ole kindel," ütles Saudi Araabia naftaminister Khalil Al-Falih OPEC-i kohtumisel väljudes.

"Me vaidleme ikka veel (võimalike kärbete) jaotamise üle," lisas ta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: