Ligi: haridusministeeriumis toimuv on kaos ja katastroof ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jürgen Ligi.
Jürgen Ligi. Autor/allikas: Priit Mürk

Endise haridusministri Jürgen Ligi (Reformierakond) sõnul on olukord haridus- ja teadusministeeriumi juhtimistasandil väga halb, mis avaldab juba mõju ka seadusandlusele.

"Uus kantsler (Tea Varrak - toim) on täiesti roheline. Ta on olnud küll kõrgkooli palgal, aga ta ei ole taustalt haridusinimene. Ka minister (Mailis Reps - toim) pole suur "valdkonna loom" kui nii öelda, aga ta on oma erakonnas ülemise pingi otsa inimene. Et lühikese ajaga on vahetunud kantsler, asekantslerid ja osakonnajuhid, siis see on kaos ja katastroof. Aga haridus- ja teadusministeeriumis oleks just vaja tugevat järjepidevust ja know-how´d," rääkis Ligi ERR-ile.

Ligi väitel on temani jõudnud vihjed, et olukorraga pole rahul ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps ise, kuid ta ei suuda olukorda lahendada.

"Olen saanud vihjeid, et ka minister ise on kurb. Ta ei kontrolli olukorda ja on vaid kurb. Olen saanud vihjeid, et ka eelnõud ei edene. Näiteks pandi enda algatatud eelnõu seisma ja hakati paralleelselt teist kõrvale tegema. Organisatsiooni kaos on jõudnud seadusandlikule tasandile. See on suur ebaõnnestumine, kui sul meeskond laiali jookseb."

Ligi ütles ka, et puutus Tea Varrakuga isiklikult kokku rahandusministeeriumis, kui Varrak oli tema ministriks oleku ajal kaks aastat kantsler.

"Eks väga palju sõltub ka ministri isikust. Sa ei saa lasta sellistel asjadel (meeskonna laiali jooksmist - toim) sündida. Jah, oli üksikuid, kel oli ka seal kantsleriga läbisaamine kehv. Need olid paraku naisterahvad, kui selle tohib välja tuua. Aga see kehv läbisaamine polnud totaalne. Mul on tänasest haridusministeeriumist väga kahju. Ma ei kujuta ette, et kui pärast valimisi minister vahetub, siis peab ta hakkama asju üles ehitama vaid uustulnukatega, sest senine ekspertiis on lahkunud. See saab olema karm," prognoosis Ligi.

Jürgen Ligi oli haridus- ja teadusminister aprillist 2015 kuni septembrini 2016.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: