Ratas: ka Reps tunnistas, et ministeeriumis on probleeme ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et haridus- ja teadusminister Mailis Reps peab taastama töörahu ministeeriumis ning võtma kontrolli alla ka selle, kuidas kantsler Tea Varrak suhtleb oma alluvatega.

"Kindlasti on haridus- ja teadusministeeriumi tabanud kriitika murettekitav. Oluline on see, et ministeeriumis saavutataks töörahu. Koostöö kantsleriga on ministri otsustada. Aga ma kohtusin eile haridus- ja teadusministriga ja rääkisin temaga toimuvast. Ma ei tolereeri ega õigusta halba käitumismustrit, rääkimata kellegi näppude kuhugi vahele jätmisest. Loomulikult tuleb käituda inimestega mõistlikult ja hästi. Need olid minu palved haridusministrile," ütles Ratas kolmapäeva hommikul salvestatud Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

Samas väljastas Reps eile kirjaliku pressiteate, kus väitis, et avalikkuse ette jõudnud meediakajastused ei vasta tõele ning et Tea Varrak on kindlakäeline kantsler, kes viib ellu vajalikke muudatusi. Peaminister Ratas ütles, et Reps temaga vestluses tunnistas probleeme ja lubas kantsleri korrale kutsuda.

"Minu eilse vestluse järgi ei saa öelda, et Mailis Reps ütles, et kõik on ministeeriumis korras ja probleeme pole. Ka tema oli murelik. Ja ta ütles, et peab vastava vestluse oma kantsleriga lähiajal maha," sõnas Ratas.

Peaministrit usutlenud ERR-i ajakirjanik Mirko Ojakivi ütles, et kui eile teema ERR-i poolt avalikuks tuli, hakkas kantslerile alluv personaliosakond koguma ministeeriumis allkirju kantsleri toetuseks, millega selgunuks, kes on kantsleri poolt ja kes vastu. Ehk tegu olnuks ametnike meelsuskontrolliga. Õnneks loobuti allkirjade kogumisest. Ojakivi küsis Rataselt, mis on kõige selle valguses tema sõnum ministeeriumi reaametnikele.

"Küsimus ei tohi olla, et kui on kellegi halb käitumismaneer, siis inimesed, kes oma tööd pühendunult teevad, peavad lahkuma. Minister peab võtma ministeeriumi suhtlemise ja sealhulgas selle, kuidas kantsler suhtub allapoole ja ametikaaslastega, kontrolli alla. Meil oli eile tõsine vestlus ja ka Mailis oli väga murelik ja ta ütles mulle selle ka välja. Ta lubas, et vestlus saab kantsleriga lähiajal peetud. Haridus- ja teadusministeeriumi töötajad ei pea kannatama ja vastu pidama. Inimesed peavad saama normaalses positiivses õhkkonnas teha tööd," kinnitas Ratas.

ERR avalikustas teisipäeval, et haridus- ja teadusministeeriumist on lahkunud suur osa tippjuhtkonda ja lahkumise põhjusena vaadatakse otsa ministeeriumi kantslerile Tea Varrakule. ERR-iga vestles palju ministeeriumi endisi ja praegusi ametnikke, kuid oma nimega julges avalikult toimuvat arvustada endine asekantsler Madis Lepajõe, kes sarnaselt Ratasele ja Repsile kuulub Keskerakonda.

Varrak ise on süüdistusi eitanud ja öelnud, et tegu on laimuga.

Jüri Ratase intervjuu Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister" läheb täismahus eetrisse kell 14.05.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: