Reps: haridusministeerium ei kavatse Tallinnasse kolida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mailis Reps
Mailis Reps Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haridusminister Mailis Reps kinnitas, et hoolimata arvamustest, nagu oleks kantsler Tea Varrakuga seotud etteheidete taga ministeeriumi hiiliv tagasi kolimine Tallinnasse, ei vasta see tõele ning mingit pealinna naasmist ei toimu.

Riigikogu infotunnis uuris Krista Aru (Vabaerakond), miks määras Reps kantsler Tea Varrakule suure tulemuspalga, ehkki samal ajal pole töötajad ministeeriumi õhkkonnaga rahul ning ministeeriumist lahkuvad asekantslerid ja osakonnajuhatajad.

Reps vastas, et haridusministeeriumis käib normaalne töö ning nende osakonnad ja inimesed on kompetentsed.

"Et on tekkinud isiklikke suhtlemisprobleeme, seda loomulikult peame me kõik nentima - faktid ja süüdistused on olnud väga tõsised ja nendega tuleb väga tõsiselt ka tegeleda," lausus ta.

Urmas Kruuse Reformierakonnast märkis, et tema arvates on tegelikult tegemist haridusministeeriumi vaikse kolimisega Tallinnasse. Ka haridusministeeriumi omal ajal Tartusse kolinud Tõnis Lukas (Isamaa) on öelnud, et Varraku ümber koondunud etteheidete taga on pinged seoses ministeeriumi tagasi Tallinna kolimisega.

Reps lükkas sellised hinnangud tagasi.

"Võin veelkord kinnitada, et ministeeriumi ei kolita Tartust Tallinna, aadress on Munga tänaval Tartus. Võin teid kutsuda Tartusse ministeeriumi majja, seal on tehtud korralik remont, inimesed tunnevad end seal hästi, maja on puupüsti inimesi täis," kinnitas minister.

Ta lisas, et kogu kolimise teema puudutas üht osakonda ja sellega on tekkinud väga palju emotsioone, kuid tegelikkuses kolimisautosid maja ees ei ole, kolida ei plaanita ning pigem on kinnistatud Tartu-keskset arusaama.

Peaminister, Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles Varrakule määratud 8200-eurost tulemuspalka kommenteerides, et see, millist tulemustasu kantslerile määratakse, on iga ministri otsustada.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: