Reps möönab suurenenud kaadrivoolavust haridusministeeriumis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mailis Reps pressikonverentsil
Mailis Reps pressikonverentsil Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kantsler Tea Varraku juhtimisstiili tõttu teisipäeval avalikkuse teravama tähelepanu alla sattunud haridusministeerium saatis õhtul ajakirjandusele pressiteate, kus minister Mailis Reps möönab suurenenud personalivoolavust asutuses, märkides samas, et vajalikud muudatused eeldavadki kindlakäelist kantslerit.

Repsi sõnul ei sünni vajalikud muudatused edasiminekuks niisama ning muudatusteks peavad olema valmis kõik: see nõuab pingutamist, keskendumist ja paremaks saamise tahet. "Selleks tuleb olla nõudlik nii enda kui ka teiste suhtes, muuhulgas on selleks vaja ka ministeeriumile kindlakäelist kantslerit," ütles Reps.

Minister lisas, et pahameel, mis muutustega kaasas käib, on ühelt poolt paratamatu, kuid ta on kategooriliselt vastu sellele, et haridusministeeriumi nimetatakse kaoses ja katastroofis olevaks organisatsiooniks, viidates siin endise haridusministri, reformierakondlase Jürgen Ligi sõnadele.

"Täna on loetud tundide jooksul suur osa ministeeriumi juhtidest väljendanud nördimust selle üle, et ministeerium on langenud põhjendamatult kriitika alla, avaldanud soovi taastada töörahu ja toetada selles juhtkonda," ütles Reps.

Lõpetuseks märkis haridusminister, et kriitikuid tuleb küll kuulata, kuid kriitika peab olema konstruktiivne. "Ministeeriumis on tähtis iga inimene. Kuigi tänavu on meie ministeeriumi personalivoolavus olnud kindlasti suurem, kui me oleks soovinud, toimib meie meeskond hästi, uued inimesed on tulnud suure energia ja sooviga palju ära teha."

ERR kirjutas teisipäeva hommikul, et haridus- ja teadusministeeriumist on kantsler Tea Varraku ametiaja jooksul lahkunud suur osa tippjuhtkonnast. Endised ametnikud heidavad Varrakule ette kehva juhtimist, Varrak ise räägib verevahetuse headest külgedest. Minister Reps tunnistas hommikuses loos, et ehkki Varrak on reljeefse juhtimisstiiliga, saab ta ikkagi oma tööga hakkama.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: