Lukas pingetest haridusministeeriumis: selle taga on tagasi Tallinna kolimine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tõnis Lukas
Tõnis Lukas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Haridusministeeriumi omal ajal Tartusse kolinud Tõnis Lukas leiab, et ministeeriumi kantsleri Tea Varraku ümber koondunud etteheidete taga on pinged seoses ministeeriumi tagasi Tallinna kolimisega.

"Kuna tühjaks jäänud ametikohtadele võetakse töötajaid peaasjalikult Tallinnasse, olgugi et veel praegu on suurem osa ametnikke põhikohaga Tartus, loob see mulje ministeeriumi tasahilju Tallinnasse kolimisest. See aga suurendab ebakindlust veelgi," kirjutas endine haridusminister Lukas sotsiaalmeedias kommentaariks ERR-i artiklile "Töötajad ei ole rahul kantsler Tea Varraku juhtimisstiiliga".

"Inimestega suhtlemine ei olegi lihtne, aga nende heale tööle motiveerimiseks ikkagi asendamatu oskus. Jõuluaeg on ilus aeg kollektiivis rahu tegemiseks," lisas Lukas.

ERR kirjutas teisipäeva hommikul, et haridus- ja teadusministeeriumist on kantsler Tea Varraku ametiaja jooksul lahkunud suur osa tippjuhtkonnast. Endised ametnikud heidavad Varrakule ette kehva juhtimist, Varrak ise räägib verevahetuse headest külgedest.

Alates 2001. aasta 1. juulist asub erinevalt teistest ministeeriumitest haridus- ja teadusministeerium Tartus. Ministeeriumi kolimise algatas toonane minister, Tartuga tihedalt seotud Tõnis Lukas. Haridus- ja teadusministeeriumil on ka Tallinnas esindus.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: