Tea Varrak astub kantsleriametist tagasi

{{1545245580000 | amCalendar}}
Foto: Sander Koit/ERR

Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak astub ametist tagasi.

Varrak kinnitas seda laiali saadetud teates. Ministeeriumi pressiesindaja Tarmu Kurm ütles ERR-ile, et lahkumisavaldus jõudis haridusminister Mailis Repsi lauale kolmapäeva päeval.

"Tegin ministrile ettepaneku mind tagasi kutsuda haridus- ja teadusministeeriumi kantsleri kohalt. See otsus on sündinud vankumatust soovist taastada rahu nii enda jaoks kui töörahu ministri ja meie tublide kolleegide jaoks," seisis Varraku kirjas.

Reps: Varraku lahkumine oli ainuõige samm

Haridusminister Mailis Reps ütles "Aktuaalse kaamera" otsestuudios, et nii tugeva avaliku surve olukorras oli Varraku lahkumine ainuõige samm.
"Võib-olla kõik inimesed ei tunne teda ja ei tea, et ta võtab asju väga südamesse ja teeb südamega ja loomulikult sellises olukorras ole see tõenäoliselt ainuõige samm," sõnas minister.

Reps märkis, et mnisteeriumis leidub nii neid inimesi, kes Varrakut kritiseerivad kui ka neid, kes teda südamest toetavad.

Uue kantsleri otsingutest Reps enda sõnul veel mõelnud ei ole. "See tuli vahetult enne saate algust ja kindlasti ma tahan ka Tea Varrakuga endaga rääkida, aga loomulikult ma aktsepteerin tema arvamust," lausus Reps.

ERR avalikustas teisipäeval, et haridus- ja teadusministeeriumist on lahkunud suur osa tippjuhtkonda ja lahkumise põhjusena vaadatakse otsa ministeeriumi kantslerile Tea Varrakule. ERR-iga vestles palju ministeeriumi endisi ja praegusi ametnikke, kuid oma nimega julges avalikult toimuvat arvustada endine asekantsler Madis Lepajõe, kes sarnaselt Ratasele ja Repsile kuulub Keskerakonda.

ERR avaldab Tea Varraku kirja ka täismahus:

Head kolleegid!

2018. aasta algus oli mu jaoks raske isiklikus elus, aasta lõpp tööalaselt.

Viimastel päevadel olen pidanud tõrjuma meedias minu kohta esitatud valesid ja pahatahtlikke sõnumeid ja isegi laimu, mis tegid mulle haiget.
Õnneks on olnud ka kümneid ja kümneid toetuseavaldusi nii ministeeriumist kui väljastpoolt maja. See on aidanud elus püsida.

Ütlesin muuhulgas korduvalt, et olen otsusekindel inimene.

Mõnikord tuleb langetada ka otsuseid, mis ei ole meeldivad.

Tegin ministrile ettepaneku mind tagasi kutsuda Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri kohalt.

See otsus on sündinud vankumatust soovist taastada rahu nii enda jaoks kui töörahu ministri ja meie tublide kolleegide jaoks.

Ministeerium on sattunud kriitika alla. Sellega ma ei saa kuidagi leppida.

Olen ministeeriumis koos võimeka meeskonnaga alustanud suuri asju, keeranud ministeeriumi näo meie koolide, õpetajate ja teiste partnerite poole ja olen kindel, et selle tööga ja avatusega ka jätkatakse. Ning märgatakse ka seda, mida positiivset oleme ellu viinud.

Soovin väga, et meie haridusel ja teadusel läheks jätkuvalt hästi.

Tea

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: