USA sõdurite vastu sõna võtnud Poola minister kurdab "nõiajahi" pärast

Poola uus asedigitaalminister Adam Andruszkiewicz.
Poola uus asedigitaalminister Adam Andruszkiewicz. Autor/allikas: gov.pl

Poola valitsuse uus minister Adam Andruszkiewicz, kes juhtis varem paremäärmusluses süüdistatud noorteorganisatsiooni, teatas neljapäeval, et peab ennast nõiajahi ohvriks.

Parlamendisaadik Andruszkiewicz (28) määrati selle aasta alguses Poola asedigitaalministriks. 

Andruszkiewicz on varem kritiseerinud USA sõdurite kohalolu Poolas ning võtnud sõna migrantide ja homoseksuaalisete inimeste vastu. Samuti on ta pooldanud tihedamaid sidemeid Valgevenega, mis kriitikute sõnul läheb Valgevene ja Venemaa soojade suhete tõttu vastuollu Poola huvidega. 

Eelmisel nädalal distantseeris Andruszkiewicz ennast oma varasematest vastuolulistest avaldustest, rõhutades, et ta ei teinud neid seadusandjana. Facebookis neljapäeva õhtul tehtud avalduses ütles ta, et ta on langenud "laimava nõiajahi" ohvriks. 

Valitsusametnike sõnul on poliitiku vaated edasi arenenud ning et tema tegevus sotsiaalmeedias näitab, et ta sobib oma ametipostile. 

Opositsiooniline partei Kodanikeplatvorm väljendas kahtlust, kas Andruszkiewiczi suhtes on viidud läbi piisav taustakontroll, et välistada sidemeid välisriikide, sealhulgas Vene luurega. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: