Eksdiplomaat: Krimmi tulevik meenutab Nõukogude okupatsiooni Balti riikides

Endise USA suusrsaadiku John Herbsti intervjuu telekanalis Prjamõi.
Endise USA suusrsaadiku John Herbsti intervjuu telekanalis Prjamõi. Autor/allikas: Video stoppkaader

Kunagine USA suursaadik Ukrainas John Herbst avaldas Ukraina meediale antud intervjuus arvamust, et Venemaa poolt okupeeritud Krimmi poolsaare tulevik võib olla sarnane Balti riikide seisundiga Nõukogude Liidu võimu all.

Aastatel 2003-2006 Kiievis suursaadikuks olnud Herbst prognoosis Ukraina telekanalile Prjamõi, et Krimmi olukord võib hakata meenutama paljuski seda, kuidas Lääs käsitles Balti riikide seisundit pärast 1940. aastat.

"Ma näe võimalust, et Kiiev lepiks kompromissiga ja loobuks Krimmist Moskva kasuks Ida-Ukraina rahu nimel. Ja samuti ei näe ma, et Moskva oleks valmis andma Krimmi tagasi sel aastal, 10 aasta jooksul või 15 aasta pärast. Seega nad võivad hoida olukorda sellisena, nagu see praegu on. Ning Lääs ei tunnusta Venemaa jurisdiktsiooni - [Krimm] oleks nagu Balti riigid Nõukogude Liidus pärast 1940. aastat," selgitas Herbst nn mittetunnustamispoliitikale viidates.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: