SDE ootab Vakra osas ära TLÜ otsuse

Valimismeened
Valimismeened Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhtkond kohtus kolmapäeval plagiaadisüüdistuste alla sattunud juhatuse liikme Rainer Vakraga, kuid enne oma seisukoha võtmist ootab ära Tallinna Ülikooli otsuse.

"Sotsiaaldemokraatide juhtkond kohtus kolmapäeval Rainer Vakraga ja rääkis ajalehes Eesti Ekspress avaldatud süüdistustest. Vakra jäi oma seisukohale, mida ta tutvustas ka ennelõunal sotsiaalmeedias tehtud postituses," ütles SDE pressiesindaja Madle Lippus kolmapäeval rahvusringhäälingule.

Tema sõnul sotsid siiski enne seisukohta ei võta, kui saavad juhtumi kohta rohkem infot.

"Tegemist on väga tõsiste süüdistustega. Seda enam soovime saada nende osas selgust Tallinna Ülikoolilt, enne kui oma seisukoha ütleme," sõnas Lippus. "Kuna me ei ole ise neid materjale näinud, siis on raske hinnangut anda. Ootame ära, kuni asjad selginevad ja võtame seisukoha vastavalt sellele, milline otsus tuleb," lisas ta.

"Vakra on olnud hea poliitik, riigikogu keskkonnakomisjoni tunnustatud esimees," märkis SDE pressiesindaja

Vakra kirjutas Facebookis, et omandades 17 aastat tagasi kõrgharidust, osales ta lõputöö raames Tartu pakendikogumise pilootprojektis. Üks selle projekti eestvedajaid oli Vakra lõputöö juhendaja, kellega ta lõputööd kirjutades tihedalt suhtles, ning kes edastanud Vakra sõnul talle tema töö koostamist toetavaid materjale ja soovitusi. Vakra lubas tööle ja selle kaitsmise protseduurile hinnangu saamiseks ülikooli poole pöörduda.

"Loodame, et see asi saab võimalikult kiiresti selgeks," märkis Lippus ERR-ile.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhtidelt ei õnnestunud rahvusringhäälingul kolmapäeva lõunaks kommentaare saada.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: