SDE peasekretär: ainult Vakra saab enda kampaania tulevikku selgitada

{{1550219340000 | amCalendar}}
Kalvi Kõva.
Kalvi Kõva. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Kalvi Kõva ütles, et ainult Rainer Vakra saab hinnata, kuidas plagiaadisüüdistused Vakra riigikogu valimistel kandideerimist või kampaaniat mõjutavad.

ERR helistas Kõvale soovides teada, kas Vakrale esitatud plagiaadisüüdistused mõjutavad kuidagi ka Vakra kampaaniat või kandideerimist riigikogu valimistel. Kõva vastas sellepeale, et seda tuleb küsida Vakra enda käest ja et enda kampaaniaga tegeleb Vakra ise.

Kui ERR-i reporter soovis teada, kas siis peasekretäril ei olegi riigikogu valimiste kampaaniate koordineerimisel keskset rolli, katkestas peasekretär Kõva telefonikõne. Kõva vastas ERR-ile e-kirja teel.

Kas Rainer Vakrale esitatud plagiaadisüüdistused mõjutavad kuidagi tema riigikogu valimiste kampaaniat? Kui jah, siis kuidas?

Oma valimiskampaaniat saab kommenteerida kandidaat ise. Mina olen veendunud, et kui kellelegi on esitatud akadeemilise plagiaadi kahtlus, siis saab selle üle otsustada ainult ülikool. Millal otsus tehakse, sõltub samuti ülikoolist.

Milline roll on peasekretäril 2019. aasta riigikogu valimistel seoses erakonna kandidaatidega ja valimiskampaania koordineerimisega?

Erakonna peasekretär ei koordineeri kandidaatide valimiskampaaniaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: