Vakra pöördub oma diplomitööle uue hinnangu saamiseks ülikooli poole

{{1550048940000 | amCalendar}}
Rainer Vakra
Rainer Vakra Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra, kelle lõputööd Tallinna Ülikoolis nimetab kolmapäevane Eesti Ekspress otsesõnu plagiaadiks, lubab tööle ja selle kaitsmise protseduurile hinnangu saamiseks ülikooli poole pöörduda.

Vakra avaldas kolmapäeval Facebookis postituse, kuna tundis vajadust selgitada tema diplomitööga üles kerkinud kahtlusi. Vakra kirjutas, et omandades 17 aastat tagasi oma esimest kõrgharidust, osales ta lõputöö raames Tartu pakendikogumise pilootprojektis. Üks selle projekti eestvedajaid oli Vakra lõputöö juhendaja, kellega ta lõputööd kirjutades tihedalt suhtles, ning kes edastanud Vakra sõnul talle tema töö koostamist toetavaid materjale ja soovitusi.

"Kirjutasin oma diplomitöö heauskselt, kasutades seejuures ka juhendaja poolt mulle edastatud toona avaldamata ja projektis osalejate ühistööna loodud materjale," märkis Vakra, lisades, et pidas silmas talle teadaolevaid diplomitööle ja selle koostamisele kehtestatud reegleid.

Nii töö retsensent kui ka kaitsmiskomisjon hindasid Vakra diplomitööd hindega 5. "Pärast minu lõputöö kaitsmist avaldati Säästva Eesti Instituudi raport, kus kasutati samu allikaid ja andmeid," kirjutas Vakra.

"Täna, 17 aastat hiljem mõistan, et minust oleks olnud korrektne raporti tööversioonile viidata. Aga plagiaadisüüdistus on tõsine asi, mistõttu pöördun Tallinna Ülikooli poole oma tööle ning selle kaitsmise protseduurile objektiivse hinnangu saamiseks."

Eesti Ekspressis esitatud väidete tõttu otsustas Tallinna Ülikool kokku kutsuda akadeemilise komisjoni, et anda hinnang plagiaadi olemasolule ning soovitada õiglaseid lahendeid edaspidiste otsuste tegemisel. "Otsused, sh ülikooli lõpetamise ja kõrghariduse diplomi kehtetuks tunnistamise kohta, teeb ülikool haldusmenetluse seadusest lähtuvalt," seisab ülikooli pressiteates.

Plagiaadi tuvastamine ning sellega tegelemine toimub Tallinna Ülikoolis erinevatel tasemetel: õppejõud, instituut, ülikool. Suuremas mahus või rängemate plagiaatide korral näeb TLÜ õppekorralduse eeskiri ette eksmatrikuleerimist. Viimasel kolmel aastal on lõputöö plagiaadiga seoses eksmatrikuleeritud kuus üliõpilast.

Tallinna Ülikool kasutab plagiaadi tuvastamiseks tarkvara URKUND.

Tänane Eesti Ekspress kirjutas, et Vakra ülikooli lõputöö on maha kirjutatud Säästva Eesti Instituudi raportitest, lisaks esitas poliitik enda töö pähe teise üliõpilase tehtud uurimuse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: