Vakra "Aktuaalse kaamera" stuudios: ma ei kasutanud bakalaureusetöös pettust

{{1550333280000 | amCalendar}}
Foto: Merilin Pärli/ERR

Ülikooli lõputööga plagiaadikahtlustustesse sattunud sotsiaaldemokraat Rainer Vakra on viimastel päevadel hoidunud avalikkusele kommentaaride jagamisest. Laupäeva õhtul palus Vakra võimalust tulla "Aktuaalse kaamera" stuudisse, kus väitis, et ta ei ole oma lõputööd pettusega teinud.

Rainer Vakra (SDE) võttis "AK" toimetusega oma nõuniku kaudu ise ühendust.

Vakra kinnitas, et see on olnud tema jaoks üks elu raskemaid nädalaid.

"Ma ei ole oma bakalaureusetöö puhul varastanud ega kasutanud mistahes muul moel pettust," teatas Vakra "Aktuaalsele kaamerale".

Vakra tunnistas, et kasutas lõputöö kirjutamisel musta materjali, mille ta lõputöö juhendaja talle andis, ent rõhutas, et sai töö eest hindeks "viie".

"Kui komisjon selle otsuse teeb, mis tahes otsuse ta teeb, siis loomulikult ma aktsepteerin seda," möönis Vakra, kes pöördus Tallinna Ülikooli poole, et arutellu selgus tuua.

Vakra väidab, et tema ja Säästva Eesti Instituudi (SEI) raporti autor Harri Moora, keda Vakra väidetavalt plagieeris, mäletavad 17 aasta taguseid sündmusi erinevalt. Vakra hinnangul Moora lihtsalt ei mäleta teda, kuivõrd üks oli sel ajal tuntud keskkonnategelane, teine aga lihtsalt üliõpilane.

Seetõttu ei taha ta öelda, mida teeb juhul, kui ülikool tuvastab plagiaadi, leides, et see oleks sündmustest ette ruttamine.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: