Mullu suri üks inimene vaktsineerimisest põhjustatud tüsistusse

Haigla.
Haigla. Autor/allikas: ERR

Eelmisel aastal lõppes üks vaktsineerimisjuhtum surmaga, kui sündides tuberkuloosi vastu vaktsineeritud laps haigestus neljakuuselt verevähki, millest nõrgestatud immuunsüsteemile osutus vaktsiiniga toimetulek ületamatuks.

Laps haigestus nelja kuu vanuselt leukeemiasse, üheksa kuu vanuselt sai tuberkuloosi üldinfektsiooni diagnoosi ning suri mullu, kui ta oli aasta ja kahe kuu vanune, kirjutas teisipäevane Postimees.

Ravimiametile tetati eelmisel aastal 114 korral võimalikust vaktsiini kõrvaltoimest, neist 20 olid tõsised juhud ning omakorda neist kaks väga tõsised, sest kaks vastsündinuna tuberkuloosi vastu vaktsineeritut haigestus hiljem immuunsüsteemi kahjustavasse haigusse, mistõttu arenes nõrgas organismis vaktsiinist välja täiemõõduline tuberkuloos.

Ka teine laps haigestus umbes nelja kuu vanuselt, kui ta jäi pärilikku granulomatoostõppe ning samal ajal diagnoositi tal tuberkuloosi üldinfektsioon, mille mõlema ravi praegu veel kestab.

Need juhtumid ei anna siiski alust vaktsineerimisest loobuda, kuna haigused, mille vaktsiinid ära hoiavad, on märksa hullemad, tõdes Postimehega rääkinud perearst Piret Rospu.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: