Järve gümnaasiumi direktor: sotside pakutu on siiani parim lahendus

Kohtla-Järve Järve gümnaasium.
Kohtla-Järve Järve gümnaasium. Autor/allikas: ERR

Kohtla-Järve eestikeelse Järve gümnaasiumi direktor Anne Endjärv peab seni pakutud lahendustest parimaks sotsiaaldemokraatide ettepanekut võtta Järve kool riigi pidada ja säilitada see eestikeelse täistsükli koolina.

Järve gümnaasiumi direktor Anne Endjärv ütles Põhjarannikule sotside plaani kommenteerides, et see on hea, kui see on mõeldud pikemaks ajaks kui viis aastat ja seda hiljem ära ei unustata.

"Kui nii peaks tõesti minema, siis polegi vaja Kohtla-Järvele eesti keele maja kunagi ehitada," lausus Endjärv, lisades, et see on tekkinud umbsõlme lahtiharutamisel seni parim väljapakutud lahendus. "Ülejäänud on olnud viletsad ja väga viletsad variandid."

Kui Järve gümnaasiumile oleks riigi poolt garanteeritud pikaajaline täielikult eestikeelse õppega tulevik, võiks Endjärve sõnul õpilaste arv koolis kasvamagi hakata.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski pakkus esmaspäeval ERR-ile antud usutluses Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ümber puhkenud vaidluses välja kompromissettepaneku, et eestikeelne Järve gümnaasium läheks riigi pidada ja et see jätkaks täistsükli koolina 1. kuni 12. klassini.

Kohtla-Järvele rajatava riigigümnaasiumi ümber on viimastel kuudel olnud palju segadust. Riigigümnaasiumi rajamisega pidi senine eestikeelne Järve gümnaasium muutuma põhikooliks ning asutatav riigigümnaasium tulema samuti eestikeelne.

Ootamatult otsustas aga haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et riigigümnaasium tuleb teha sisuliselt kakskeelsena ehk 60-40 põhimõttel (60 protsenti õpetatakse eesti ja 40 protsenti vene keeles). See pahandas kohalikku eestikeelset kogukonda ja pälvis nii opositsiooni kui ka Keskerakonna koalitsioonipartnerite kriitikat. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: