Finantsinspektsioon saatis kontrollid Swedbank Eesti kontorisse

Foto: Priit Mürk/ERR

Finantsinspektsioon saatis oma kontrollid teisipäeval Swedbank Eesti peakontorisse.

"Täna alustati kohapealste kontrollidega," ütles finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Livia Vosman teisipäeval ERR-ile.

Sama kinnitas ERR-ile ka Swedbank Eesti kommunikatsioonijuht Kristiina Herodes. "Kontrollijad on siin ja meie teeme nendega igakülgset koostööd," sõnas Herodes.

Eesti finantsinspektsioon ja Rootsi finantsinspektsioon, mille järelevalve alla Swedbank kuulub, leppisid 21. veebruaril kokku alustada panga suhtes laekunud rahapesusüüdistuste uurimiseks koostööd. Samasisulised lepped sõlmis Rootsi ka Läti ja Leedu järelevalveasutustega.

Vosmani sõnul lepiti pärast seda kokku uurimise fookus ning siis alustas oma samme ka Eesti Finantsinspektsioon. Millal täpselt uurimist alustati, Vosman ei öelnud.

Rootsi finantsinspektsiooni pressiteate kohaselt keskendub uurimine sellele, et hinnata, kuivõrd järgiti pankades riskijuhtimise nõudeid viimastel aastatel ning ka enne 2016. aastat. Rootsi järelelvale hinnangul peaks uurimine lõppema oktoobris, misjärel hindab sanktsioonide rakendamise vajalikkust.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: