Dagens Nyheter: Euroopa Keskpank on alustanud Swedbanki osas uurimist

Euroopa Keskpank on alustanud uurimist, kas Swedbanki Eesti üksus täitis rahapesu vastaseid nõudeid, kirjutab Rootsi päevaleht Dagens Nyheter. Euroopa Keskpank võimaliku uurimist uudisteagentuurile Reuters kommenteerida ei soovinud.

Dagens Hyheteri andmetel on Rootsi finantsinspektsioon edastanud Euroopa Keskpangale Swedbanki koostatud raporti Eesti üksuses toimunu kohta. Rootsi finantsinspektsioon ka seda ei soovinud Reutersile kommenteerida.

Ajalehe allika kohaselt on Euroopa Keskpank huvitatud kui hästi Swedbanki Eesti üksus teadis, kes nende kliendid on. Samuti märkis allikas, et kõige tõenäolisemalt annab Euroopa Keskpank pangale paar kuud aega, et võimalike puuduseid kõrvaldada.

Kuivõrd Rootsi ei ole eurotsoonis, siis Swedbank ei kuulu Euroopa Keskpanga jurisdiktsiooni alla. Samas Swedbanki Eesti üksus jällegi kaudselt kuulub, seda enam et Eesti Swedbank on Eestis süsteemselt oluline pank.

Euroopa Keskpank ei tegele otse rahapesu uurimisega, vaid sellega peaksid tegelema muud asutused. Küll saab Euroopa Keskpank uurida, kas pangad on rakendanud olemasolevaid regulatsioone.

Rootsi ringhääling SVT kajastas veebruaris, et Swedbanki ja Taani panga Danske Bank Eesti filiaali kontode vahel liikus vähemalt 40 miljardit Rootsi krooni ehk umbes 3,8 miljardit eurot kahtlast raha. Kriis on viimaste kuudega jõudu kogunud, panga juhtkonnas on toimunud suured muudatused ja aktsia hind on märgatavalt langenud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: