USA regulaator on alustanud Swedbanki osas menetlust

Swedbank
Swedbank Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Ameerika Ühendriikide New Yorgi osariigi finantsjärelevalve saatis 20. veebruaril Swedbankile kirja, kus tunneb huvi seitsme eraldiseisva panka puudutava juhtumi kohta, kirjutab Financial Times.

Kirja kohaselt tegeleb finantsjärelevalve organ mitme menetlusega, mis seostuvad Swedbanki ja panga võimaliku seotusega mitme võimaliku rahapesu juhtumiga. Seosed puudutavad Danske Banki, Läti ABLV panka, Küprose FBME panka, Leedu Ukio panka ja advokaadibürood Mossack Fonseca, mis on preamiselt tuntud "Panama paberite" skandaalist.

See kiri on esimene kord, kui USA regulaator näitab üles huvi Swedbanki tegevuste vastu, peale seda kui Eesti ja Rootsi regulaatorid teatasid ühiselt, et alustavad uurimist panga tegevuse suhtes.

New Yorgi osariigi finantsjärelevalve ei soovinud kirja kommenteerida.

Swedbank märkis, et ei saa seaduse kohaselt finantsjärelevalvega seonduvat suhtlust kommenteerida, samas märkides et Swedbank teeb täismahus koostööd ametiasutustega.

Uudised kirja kohta tulid samaaegselt kui Rootsi majanduskuritegude uurimise talitus viis Swedbanki peakontoris läbi läbiotsimise seoses siseinfo avaldamise kahtlusega. Kahtlustus põhineb peamiselt Rootsi majanduslehes Dagens Nyheter avaldatud artiklil, et Swedbanki suurimad aktsionärid said eelinformatsiooni Swedbanki kaudu läbi viidud rahapesu kahtluste osas, mille tõi välja Rootsi ringhäälingu SVT saade Uppdrag granskning.

Kolmapäeva pealelõunase seisuga on Swedbanki aktsia langenud Stockholmi börsil umbes 10 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: