SVT: Swedbanki raporti kohaselt ei täitnud pank rahapesuvastaseid kohustusi

Swedbanki peakontor Tallinnas
Swedbanki peakontor Tallinnas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rootsi ringhäälingu SVT teatel on Swedbanki siseraport jõudnud järeldusele, et pank on oma Eesti harus jätnud märkimisväärses mahus täitmata rahapesuvastaseid kohustusi.

Swedbank teatas kommentaariks, et raporti mustand, millega on tutvunud SVT, on lisatud laiemasse asutusevälisesse juurdlusse ning nimetatud materjal on edastatud ka Rootsi võimuesindajatele, vahendas Reuters.

"On tuvastatud ulatuslikke rikkumisi rahapesuvastaste kohustuse täitmisel Eesti Swedbankis," tsiteeris SVT Norra advokaadi koostatud kokkuvõtet raportist.

SVT edastab ka, et hetkel Rootsi ja Eesti finantsinspektsiooni ühise uurimise silmitsi olev Swedbank võttis jutule kõrge rahapesuriskiga kliente ning ei raporteerinud kahtlastest ülekannetest ja tegevustest.

Swedbank märkis omakorda, et jätkab informatsiooni põhjalikumat analüüsi ning teeb selle raames koostööd nii välispartnerite kui ka võimudega, kes rahapesukahtlust uurivad.

Swedbank tõstab rahapesuga võitlemiseks grupi nõukogu liikmete arvu

 Swedbank plaanib rahapesukahtluse valguses tugevdada oma nõukogu ning ettevõtte nimetamiskomitee tegi ettepaneku laiendada nõukogu koosseis seniselt üheksalt kümne liikmeni.

Nimetamiskomitee esitas nõukogu liikmeks endise Rootsi väärtpaberivahendajate ühenduse tegevjuhi Kerstin Hermanssoni.

Praegu kuuluvad nõukogusse Lars Idermark, Ulrika Francke, Siv Svensson, Bodil Eriksson, Peter Norman, Mats Granryd, Bo Johansson, Magnus Uggla ja Anna Mossberg.

Swedbanki üldkoosolek toimub 28. märtsil.

Swedbanki tegevjuht Birgitte Bonnesen teatas möödunud nädalal, et on otsustanud pangas luua ka spetsiaalse rahapesu uurimise üksuse.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: