Seeder ja Simson kinnitasid, et nad valitsusse ei lähe

Foto: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu fraktsioonid valisid neljapäeval endale uued juhid. Kui EKRE fraktsiooni juht Martin Helme plaanib sealt edasi ministriametisse suunduda, siis Keskerakonna fraktsiooni juhile Kadri Simsonile paistab Euroopa Komisjoni voliniku koht. Valitsusse ei lähe riigkogu aseesimeheks valitud Isamaa juht Helir-Valdor Seeder.

EKRE fraktsiooni juhiks valitud Martin Helme ütleb, et plaanib seda tööd teha kuni uue valitsuse moodustamiseni ja siis ministriametisse suunduda.

"Selle jaoks, et see uus suur, aga värske koosseis õigele rajale panna ja aidata ka nendel praegustel fraktsiooni aseesimeestel sellesse rolli sisse elada, siis ma olen kuni valitsusse minekuni fraktsiooni aseesimees ja viin neid selle töö köögipoolega kurssi," ütles Helme.

Küll aga ei liitu uues koalitsioonis valitsusega Isamaa juht Helir-Valdor Seeder, kes valiti esmalt Isamaa fraktsiooni esimeheks ja päeva teises pooles sai temast riigikogu aseesimees.

"Alati on hea, kui inimesed on just nendel ametikohtadel ja nendel positsioonidel, kus nendest kõige rohkem kasu on. Seetõttu ka mina olen siin parlamendis ja edendan parlamentaarset demokraatitat," rääkis Seeder.

Seederi saamine aseesimeheks tähendab, et Isamaa fraktsioon valib järgmisel nädalal uue juhi. Keskfraktsioon valis esimeheks seni majandusministri ametis olnud Kadri Simsoni, kes kinnitab, et tema uues valitsuses ei osale.

"Kuna uues riigikogus on näha, et üks koalitsioonipartner jääb riigikokku oma erakonna esimehe tasemel, siis pidasime otstarbekaks, et ka mina olen siin ja aitan riigikogu fraktsiooni tööd käima lükata," lausus Simson.

Seda, et uue võimuleppe kohaselt saab Simsonist tegelikult Euroopa Komisjoni volinik, ta täna otsesõnu veel ei kinnitanud.

"See küsimus tuleb lauale siis, kui on kokku lepitud koalitsioonileppes kõik olulised positsioonid," märkis Simson.

Milline on uus võimulepe ja millised täna riigikogus ametivande andnud poliitikud edasi ministrikohtadele liiguvad, avaldatakse lõplikult alles laupäeval. Uuest võimukolmikust välja jäävad Sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond valisid oma fraktsioone juhtima parteide esimehed - Jevgeni Ossinvoski ja Kaja Kallase.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: