Keskerakond, Isamaa ja EKRE esitlevad laupäeval koalitsioonilepet

{{1554215700000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa jätkavad koalitsioonikõnelusi töönädala lõpuni ning esitlevad laupäeval koalitsioonilepet erakonna liikmetele ja avalikkusele.

EKRE aseesimees Martin Helme selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et esmaspäeval ja teisipäeval olid arutluse all sellised valimislubadused, mis vajavad suuremat rahalist katet ja selge on see, et kõike kohe teha pole võimalik.

"Me ilmselt osad asjad jätame otsustamiseks sellesse perioodi, kui meil on valitsus töös ja me hakkame tegelema nii nelja aasta plaani kui ka järgmise aasta eelarvega," ütles Helme.

Majandusprognoosi kohta ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et Eesti eelarve on küll heas seisus, kuid üle jõu käivaid kulutusi teha ei saa.

"Kõike, millest me soovime unistada, kindlasti ei ole võimalik ellu viia ja Exceli-tabelisse mahutada. Aga jutud kohutavatest kärpe-eelarvetest ja sellest, et Eesti eelarvepoliitka on korrast ära, samuti tõele ei vasta," rääkis Seeder.

Koalitsioonilepet tahetakse avalikkusele tutvustada siis, kui seda on arutanud erakondade volikogud, mis tulevad kokku laupäeval.

"Kui selleks ajaks on koalitsioonileping sellises küpsuses ja kokku lepitud ka positsioonid, siis peaksid volikogud selle heaks kiitma. Ma loodan, et see nii ka läheb," ütles Seeder.

Koalitsioonileppega koos jaotatakse ministriportfellid ning teised olulised ametikohad. Konkreetseid ministrikandidaate läbirääkijad ei nimetanud.

"Me oleme rääkinud ka sellest, kui palju üldse ministrikohti alles jääb. Meie soov on kahe peaga ministeeriumid ära kaotada. /.../ Esiteks, me ei räägi ainult ministritest, me räägime volinikust ja kontrollikoja inimene lõpetab volitused järgmise riigikogu koosseisu ajal ja siin on komisjonide esimehed ja siin on vähemalt 40 erinevat positsiooni, mis selles kompotis on," selgitas EKRE aseesimees Martin Helme.

Samas koguneb riigikogu uus koosseis juba neljapäeval ja valib muu hulgas riigikogule ka juhatuse. Isamaa, EKRE ja Keskerakond on omavahel kokku leppinud, et nende kandidaat riigikogu esimehe kohale on EKRE juhatuse liige Henn Põlluaas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: