Hans H. Luik: arvan, et Reformierakond saab peagi oma võimaluse

Ekspress Grupi omanik Hans H. Luik ütles "Ringvaates", et tema hinnangul Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon kaua ei kesta.

Luik kommenteeris saates Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonilepingut. Ta rääkis, et kui teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisega läheb valitsuskoalitsioonil midagi valesti, siis on tegemist riigirahanduse julgeolekuprobleemiga.

"Seda peaks minu meelest Eesti Pank vaatama ja analüüsid peaksid kohe tekkima meile lihtsalt seeditavas vormis, et oleks võimalik aru saada, kas nüüd proovitakse sotsiaalmaksu nagu teist kanalit kaudu ära privatiseerida jälle," kommenteeris Luik.

"Kui ma saan tagasi oma pensioniosaku, mis ma olen pannud, siis ma saan ju riigi poolt juurdemakstu tagasi, vot see on seal üks selline asi. Ma pean tõesti ütlema, et minu seisukoht on pigem rahvast usaldav, et inimesed ei tassi seda oma reservi laiali," lisas ta. Tema sõnul viitab Inglismaa näide just sellele.

Katteallikaid ja kulusid on Luige sõnul koalitsioonilepingus vähe välja toodud. Tema sõnul on lepingus nii punkte, mis talle meeldivad, kui ka punkte, mis talle ei meeldi.

"Küll on mul kahju, et EKRE valimisprogrammist näiteks kadus ära elektrihinna alandamine, mis teeb tõesti meie töösturitele raskeks konkureerida Põhjamaadega. On võimatu aru saada, mismoodi nad riigireformi näevad, sest nad alles tahavad valitsuses panna vastutava isiku riigireformiga tegelema. Aga vähemalt jutuks on," rääkis ta.

"Mis aga mulle jälle meeldib, on täiturite süsteem. Täiturite süsteem - me teame, et inimesed on tigedad nagu herilased ja õigusega. On täiturid, kes üldse tööd ei tee, kui inimestel on mingi teenus, kaup müüdud, nad ei saa seda kunagi kätte, täitureid on liiga palju. See oli mulle suur positiivne üllatus, et ma leidsin sellise asja sealt koalitsioonilepingust," lisas ta.

Luik aga arvab, et Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon ei kesta pikalt.

"Esimesed 100 päeva lähevad rahulikult ja siis need koalitsiooni moodustanud parteid hakkavad parlamendis itaaliapärase istumisstreigiga üksteist põhja laskma. Siis kahjuks, ma kardan, et me näeme jälle seda sellist tehnoloogiast võimendatud ägedat klähvimisretoorikat, mida ma ei tahaks üldse enam kuulda. Arvan, et Reform saab peagi oma võimaluse," selgitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: