Tallinna lennujaam rajab linnaku ja laiendab reisiterminali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1554890820000 | amCalendar}}
Foto: Meelis Press

Tallinna lennujaama visioon aastaks 2035 näeb ette lennujaama linnaku rajamist ning reisiterminali laiendamist kuni kuue miljoni reisija teenindamiseks.

Aastaks 2035 planeeritakse lennujaama linnakusse ehitada kuni 150 000 ruutmeetrit peamiselt lennureisijate teenindamiseks vajalikke äri-, teenindus- ja majutuspindasid.

Tallinna lennujaama kommunikatsioonijuhi Margot Holtsi sõnul on linnaku ehitustööd planeeritud etapiviisiliselt, sõltudes sellest, kas ärikeskkond on arenemiseks soodne ja milline on reisijate arvu prognoos. Lennujaam esitab lähikuudel Tallinna linnale taotluse detailplaneeringu algatamiseks.

VIDEO: lend ümber lennujaama. Autor: Meelis Press

Lennujaama nägemuses kujuneb linnakust Tallinnale ja tervele Eestile oluline lisaväärtus, mis soodustab äri- ja konverentsiturismi.

Märkimisväärset laiendust kavandatakse ka reisiterminalile, põhjuseks reisijate arvu kiire kasv. "Praegune reisiterminal on ehitatud 2,6 miljoni reisija jaoks ning juba eelmisel aastal ületasime me kolme miljoni reisija piiri. Viimase viie aastaga on lennureisijate arv kasvanud 50 protsenti ehk miljoni inimese võrra," teatas Holts.

VIDEO: taksoga ümber parkimismaja. Autor: Meelis Press

Plaanide järgi võimaldab laiendatud Tallinna lennujaama reisiterminal aastal 2035 teenindada kuus kuni kaheksa miljonit reisijat aastas. Terminali pindala peaks siis praegusest olema peaaegu kolm korda suurem, ulatudes 85 000 ruutmeetrini. Reisijate väravate arv kasvab poole võrra, 26-ni.

"Juba sel aastal alustame kõige kriitilisemate sõlmpunktide projekteerimist ja laiendamist – näiteks piirikontrolli, pagasi käitlemise ja täiendavate eeloote alade laiendamist. Toimub ka lennueelse julgestuse ala laiendamine ning koostöös politsei- ja piirivalveametiga piiri automaatkontrolli käivitamine," ütles lennujaama juhatuse liige Einari Bambus.VIDEO: rattaga üle terminali väljaku. Autor: Meelis Press

Tallinna lennujaama juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul mõjutab lennureisijate arvu kasv kogu Eesti majandust. "Kolme miljoni reisija mõju majandusele on ligikaudu 2,6 protsenti SKP-st aastas," ütles ta.  

Tallinna lennujaama hinnangul annab uus arenguvisioon suuna kogu Ülemiste piirkonna edasiseks arenguks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: