Shell loobus Gazpromi Ust-Luga LNG-projektist

Shell.
Shell. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hollandi-Briti taustaga energiakontsern Royal Dutch Shell otsustas taanduda Venemaa Läänemere-äärsest veeldatud maagaasi (LNG) projektist, mille eestvedajaks oli Venemaa riiklik maagaasifirma Gazprom.

Reutersi hinnangul iseloomustab äsjane otsus olukorda, kus USA on kehtestanud Venemaa vastu majandussanktsioone ning seetõttu on paljudel Lääne firmadel raskusi oma tegevust Venemaal laiendada. Gazpromi puhul tähendab see seda, et nende ligipääs Shelli tehnoloogiale on nüüd piiratud ning Eesti külje alla Ust-Luga sadamasse rajatava LNG tehase projekti jätkumine on nii puuduliku tehnoloogia kui ka rahastamise tõttu üleüldse kahtluse all.

Venemaal pikka aega energiakoostööd teinud Shell teatas varem, et analüüsib Gazpromi 29. märtsi teadet, mille kohaselt kavatsetakse liikuda Balti LNG-projekti ja teiste gaasitöötlustehase täieliku integreerimise suunas. Nüüd antigi teada, et Shell on otsustanud oma seotuse Balti LNG projektiga lõpetada.

Samas lubati, et muid Gazpromiga ühiselt arendatavaid projekte äsjane otsus ei mõjuta. Gazprom pole partneri otsust veel kommenteerinud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: