Tulevane väliskaubandusminister Kuusik: põhimaanteed tuleb valmis ehitada

Uue Jüri Ratase moodustatava valitsuse võimalik väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik ütles usutluses ETV "Terevisiooni" saates, et Eesti elu edendamiseks võib laenu võtta ning tõi vastavaks näiteks põhimaanteede valmisehitamise vajaduse.

"Kui on hea aeg ja hea eesmärk, millele kulutada laenuraha, siis võib formaalsetesse kriteeriumidesse ka leebemalt suhtuda," ütles Kuusik vastuseks saatejuhi küsimusele eelarve struktuurse tasakaalu põhimõttest kinnihoidmise kohta.

"Kui laen kannab eesmärki ja on Eesti elu edendamiseks tähtis, siis ma toetan [laenamist]. Kui lihtsalt ärasöömiseks, siis ei toeta," selgitas Kuusik.

Eesti majandusarengu seisukohast tähtsaks nimetas Kuusik suurte taristuobjektide arendamist. "Miks ei ehitata valmis riigi põhimaanteid?" küsis ta.

Liiklusohutuse ja majanduse elavdamise nimel oleks see Kuusiku sõnul hea eesmärk.

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa moodustatava uue valitsuse koalitsioonilepingus on eesmärgina kirjas põhimaanteede nagu Tallinna-Tartu, Tallinna-Narva ja Tallinna-Pärnu maantee neljarealiseks ehitamine. Nende tarvis lubab koalitsioon "analüüsida täiendavaid finantseerimisvõimalusi".

Kuusik on tulevases valitsuses üks viiest EKRE ministrist.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: