Ratas: koalitsioonileppe täitmiseks sel aastal raha ei ole

Koalitsioonierakondade juhid Mart Helme, Jüri Ratas ja Helir-Valdor Seeder.
Koalitsioonierakondade juhid Mart Helme, Jüri Ratas ja Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles intervjuus Maalehele, et tänavu tema uuel võimukoalitsioonil suurteks algatusteks raha ei ole.

"Sel aastal teha suuri inistiatiive, mis on miljonites eurodes, seda võimalust kindlasti valitsuskoalitsioonil ei ole," ütles Ratas Maalehes. "Ma arvan, et sellel aastal me ei näe neid numbreid, " lisas ta täpsustavale küsimusele, kui suur summa on Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioonil kasutada.

Ratase kinnitusel ei olnud tal enne 4. aprilli, kui rahandusministeerium esitas andmed eelmise aasta eelarve täitumisest, selle kohta teavet. Tema sõnul ei ole kevadel vaja tänavust eelarvet korrigeerida, kuid sügisel oleks vaja võimalikku miinust 0,1 - 0,2 protsendipunkti võrra vähendada.

Ratas jäi ebamääraseks palgatõusulubaduste täitmise suhtes, viidates koalitsioonipartneritele ning eelarve võimalustele. "Need on kõik rahalised lubadused ja minu meelest see koalitsioon saab neid vaadata ainult koos reaalse kattega," rääkis peaminister.

"Siin tuleb olla ühelt poolt konservatiivne, teiselt poolt tuleb siin olla vastutustundlik, aga tuleb olla ka paindlik. Konkreetseid lubadusi saab täita ainult siis, kui see on ka rahaliselt kaetud. Mitte siis, kui see on ilusasti kirjutatud valgele paberile, sellest on vähe kasu," rääkis Ratas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: